+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

İstanbulSMD’nin Yeni Başkanı İ. Hakkı Moltay

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) gerçekleştirdiği seçimli olağan Genel Kurul toplantısı ile yeni yönetimini seçti. Prof. Mimar Ertun Hızıroğlu’ndan boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Dr. Mimar İ. Hakkı Moltay seçildi.

Mimarın Masası

Aslan yattığı yerden, çalışan da masasından belli olur.

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2015: Haydarpaşa ve Çevresi

İstanbulSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan SOS İstanbul Fikir Projesi Yarışması''''nın bu seneki konusu Haydarpaşa ve çevresi olarak belirlendi.

Abbas Hacıömeroğlu

5 Haziran 1947 tarihinde Bafra'da doğdu.

Üniversite öğrenimini 1965 yılında girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tamamlayarak 1969 yılında mimar, 1972 yılında da yüksek mimar diplomasını aldı. Değişik serbest mimarlık bürolarında Mimar Umut İnan , Mimar Erkut Şahinbaş ve ODTÜ Mimarlık Fakültesi Uygulama Araştırma Enstitüsü'nde sorumlu mimar olarak tasarım çalışmaları içinde yer aldı. 1976 yılında Mimar Yalçın Türkdoğan ile ortak olarak A/Y Mimarlık Bürosu'nu kurdular. Halen mimari proje, danışmanlık ve iç mimari işleriyle uğraşmaktadır.