+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Kepez Belediyesi Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri Sonuçlandı

Mimar Turgut Cansever adıyla düzenlenen ödüllerin 2019 dönemi, 15 Mart Cuma günü gerçekleşecek panel ve ödül töreniyle sona erecek.

Kentsel Tasarım Yarışmaları Üzerine Bir Toplantı

Kentsel tasarım yarışmalarının deneyimli jüri üyeleri ve katılımcıları 5 Eylül 2016 tarihinde Atelye 70 Beyoğlu ofisinde bir araya geldi.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu''''nda Kentsel Tasarım Yarışmaları Masaya Yatırıldı

Seranit Grup''''un sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, İMSAD desteğiyle düzenlenen Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016, 7 Mayıs’ta Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi''''nde yapıldı.

Yarışmalar Cephesinde Olan Biten...

2010 yılından günümüze açılan yarışmalarda ödül sahiplerine, yarışma süreçlerinde hangi noktada olduklarını sorduk.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016''''nın Programı Açıklandı

Seranit Grup''''un sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, İMSAD desteğiyle 7 Mayıs''''ta düzenlenecek olan sempozyumun davetli konuşmacıları, kabul edilen bildiri sahipleri ve konu başlıkları yayınlandı.

Yarışmalarda Risk Alınca Bazen Eleniriz, Bazen de Birinci Oluruz

Yarışmayla kurulan ofislerden biri olan Özer+Ürger Mimarlık ile keyifli bir söyleşi yaptık.

Ahmet Mucip Ürger

Özer+Ürger Mimarlık ofisinin kurucu ortaklarından, mimar.

2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olmuş ve aynı yıl Türkiye'deki tüm mezuniyet projelerinin katıldığı archiprix-türkiye yarışmasında ikinci olmuştur. 2002 yılında Ankara'da Ali Özer ile Özer+Ürger Mimarlık'ı kurmuştur. 2004 yılında "jenerik kentin nesnesi olarak apartman bloğu" üzerine yüksek lisans tezini tamamlamıştır. 2010 yılında Özer+Ürger Mimarlık İstanbul'u kurmuştur. 2006-2011 eğitim yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde, 2011 yılından bugüne ise Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde stüdyo yürütücülerindendir. Ulusal ve uluslarası yarışmalarda çeşitli ödülleri bulunmaktadır.