+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Mimar Sinan Büyük Ödülü Ersen Gürsel'in Oldu

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında verilen Mimar Sinan Büyük Ödülü bu yıl Ersen Gürsel'in oldu.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 7 Mayıs'ta İstanbul Teknik Üniversitesi'nde!

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan Yarışmayla Yap Projesi kapsamında, 7 Mayıs 2013'te İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

"Plaza" Kavramı İzmir'de Tartışıldı

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin (TSMD),çağdaş mimarlıkta bellek oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirdiği VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi projesinin tartışma platformunu oluşturan panel serisinin üçüncü durağı İzmir oldu.

Artuklu Üniversitesi, Ulusal Mimarlık Ödülleri’ne aday oldu

Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesi, Türkiye Mimarlar Odası'nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl 13'üncü dönemi gerçekleştirilecek olan Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde, 'Yapı' ve 'Proje' dallarında 8 aday proje arasına girmeyi başardı.

2012 Ulusal Mimarlık Ödülleri’nde “Mimar Sinan Büyük Ödülü” Erkut Şahinbaş’a Verildi

Mimarlar Odası'nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl XIII. dönemi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde Seçici Kurul çalışmalarını tamamladı.

ARCHTHEO 2011

Uluslararası Mimarlık Kuramı Sempozyumu ARCHTHEO 2011, 23-26 Kasım 2011 tarihlerinde mimarlık kuramı alanında pek çok önemli akademisyeni İstanbul'da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde buluşturacak.

Küreselleşme Sürecinde Kent ve Mimarlık Sempozyumu

Küreselleşme Sürecinde Kent ve Mimarlık Sempozyumu, 13 - 14 Ocak 2012 tarihinde İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde gerçekleşiyor.

Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: Ticari Yapılar Panel Serisi 3 - PLAZA-FOBİ

Panel, 8 Mayıs 2012 saat 17:00'de İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleşiyor.

6. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Arkitera Mimarlık Merkezi, genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla RAF Ürün Dergisi Ocak 2012 sayısının kapağında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması düzenliyor.

Ahmet Tercan

1964 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nden 1983 yılında mezun oldu. 1988 yılında MSÜ Mimarlık Bölümü'nü bitirdi ve aynı kurumda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1990'da yüksek lisans tezini tamamladı.

1990'da New York, Pratt Institute Mimarlık Bölümü'nde 2. derece yüksek lisans ve serbest mimarlık çalışmaları yaptı. 1993'de İstanbul'a döndü, MSÜ'deki görevine devam etti. 2000 yılında doktora çalışmasını tamamladı. Halen Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Mimarlık Bölümü'nde öğretim üyesi (Doç.Dr.) olarak çalışmaktadır.