+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

GL!C Buluşmaları''''nın Beşincisinde "İyileştiren Mekanlar" Ele Alındı

GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliği ile düzenlenen GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları''''nın beşincisi, "İyileştiren Mekanlar" teması ile 25 Nisan akşamı yapıldı.

TRT2’de Aykut Köksal’ın Konukları Ahmet Tercan ve Erdal Özyurt…

TRT2’nin yeni programları arasında yer alan “Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri”nin bu haftaki konukları Ahmet Tercan ve Erdal Özyurt oldu.

BETONART’ın “Detay” Temalı 55. Sayısı Çıktı

BETONART, konuk editörlüğünü Cem Sorguç’un üstlendiği 55. Sayısında “Detay” temasını işliyor.

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

“Mersinliler 1984’ten Beri Denizi Yaşayamıyor”

VitrA ile Kentin Hayalleri’nin 2017 yılındaki son durağı Mersin oldu.

ARCHTHEO 2011

Uluslararası Mimarlık Kuramı Sempozyumu ARCHTHEO 2011, 23-26 Kasım 2011 tarihlerinde mimarlık kuramı alanında pek çok önemli akademisyeni İstanbul''''da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi''''nde buluşturacak.

Küreselleşme Sürecinde Kent ve Mimarlık Sempozyumu

Küreselleşme Sürecinde Kent ve Mimarlık Sempozyumu, 13 - 14 Ocak 2012 tarihinde İTÜ Mimarlık Fakültesi''''nde gerçekleşiyor.

Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: Ticari Yapılar Panel Serisi 3 - PLAZA-FOBİ

Panel, 8 Mayıs 2012 saat 17:00''''de İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu''''nda gerçekleşiyor.

VitrA ile Kentin Hayalleri 11 Aralık''''ta Mersin''''e Konuk Oluyor!

"Kıyı Çizgisine Yaşam Vermek" teması çerçevesinde Denizli''''nin hayallerinin tartışılacağı program, 11 Aralık Pazartesi günü saat 18:30''''da Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı''''nda gerçekleşecek.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 20 Ekim 2017.

6. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Arkitera Mimarlık Merkezi, genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla RAF Ürün Dergisi Ocak 2012 sayısının kapağında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması düzenliyor.

Ahmet Tercan

1964 yılında İstanbul'da doğan Ahmet Tercan, 1983 yılında Galatasaray Lisesi‘nden mezun oldu. 1988 yılında MSÜ Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu ve aynı kurumda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

1990'da New York, Pratt Institute Mimarlık Bölümü'nde 2. derece yüksek lisans ve serbest mimarlık çalışmaları yaptı. 1993'de İstanbul'a döndü, MSÜ'deki görevine devam etti. 2000 yılında doktora çalışmasını tamamladı. Halen Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Mimarlık Bölümü'nde öğretim üyesi (Doç.Dr.) olarak çalışmaktadır.