+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Archiprix - TR 2017 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması Sonuçları Belli Oldu

TED Üniversitesi desteğiyle gerçekleştirilen 22. Archiprix – TÜRKİYE Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri yarışmasının ödülleri, 8 Aralık 2017 tarihinde Ankara, TED Üniversitesi''''nde (Çok Amaçlı Salon) gerçekleşecek tören ile verilecek.

GLC Buluşmaları''''nda Konut Konuşuldu

Grohe Türkiye ile Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğinde düzenlenen GLC Buluşmaları''''nın üçüncüsü 27 Ekim Perşembe akşamı Grohe Live Center''''da yapıldı.

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları''''nın Gündeminde Şimdi de Konut Var

GL!C (GROHE Live!Center)''''da yapılan etkinlik dizisinin 27 Ekim''''deki üçüncü ayağında, konut tasarımı denince akla ilk gelen isimler güncel projelerini dinleyiciler ile paylaşacaklar.

Atakule Yeni Yüzüyle Karşınızda!

Ankara''''nın sembollerinden biri olan Atakule uzunca bir süre yenileme aşamasındaydı. Kule için hazırlanan yeni proje bugün basın toplantısıyla tanıtıldı.

"Mimar Sinan Günleri" Etkinlikleri

Etkinlikler, 8-9 Nisan 2012 tarihlerinde Kayseri''''de gerçekleşiyor.

Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Etkinlikleri

Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi; birçok kurum ile işbirliği içerisinde olup, Nisan ayı içerisinde bir çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: ZİP-ŞEHİR

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi panel serisi 10 Nisan''''da Kayseri''''de devam ediyor.

Ankara''''yı Değiştiren Projeler Forumları 2/10: Kazıkiçi Bostanları MiA (Merkezi iş Alanları) Projesi

Forum, 7 Mart 2013''''de TSMD Mimarlık Merkezi''''nde tüm ilgililerin katımına açık olarak yapılacak.

ARCHIPRIX Türkiye 2017

Ulusal mimarlık öğrencileri bitirme projeleri yarışması "ARCHIPRIX-TR 2017"ye başvuru için son tarih 9 Ekim 2017.

Arkitera İşveren Ödülü 2017

Bu yıl 11. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak/projeleri aday göstermek için son tarih 20 Ekim 2017.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2011

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2011''''in son başvuru tarihi 1 Kasım 2011''''e kadar uzatıldı.

Saray Alüminyum "Yükselen Yetenekler" Yarışması: Ataşehir - İstanbul Finans Merkezi Mimari Fikir Projesi Öğrenci Yarışması

Saray Alüminyum, her sene öğrencilere yönelik fikir projesi yarışması düzenlemeyi amaçlıyor.

Ali Osman Öztürk

1965 yılında Ankara'da doğdu. ODTÜ Mimarlık Bölümü'nü bitirdikten sonra aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı.

1987-1993 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Bölümü tasarım stüdyosunda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1997 yılına kadar ODTÜ'de,1998 yılında Gazi Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etti.

Mesleğin ilk yıllarında TMMOB Mimarlar Odası, ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Türkiye Serbest Mimarlar Derneği ve Arkitekt Dergisi'nde çeşitli görevlerde bulundu.

1997 yılında A Tasarım Mimarlık ofisini kurdu. A Tasarım ile bir çok önemli proje gerçekleştirdi. Projeleri arasında Türk Telekom Genel Müdürlüğü, Tepe Prime, Panora, Antares, Via/port, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Congresium, Metroport ve Armada yer almaktadır.

Uluslararası mimarlık gruplarıyla da ortak çalışmalar gerçekleştiren Ali Osman Öztürk proje çalışmalarını Ankara ve İstanbul ofislerinden yürütmektedir.

Öztürk'ün proje ve yapılarının yer aldığı kitabı Images Publishing Master Architect Series yayınları arasında basılmıştır.