+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Samsun''''a Dalga Formunda Müze

XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri''''nde proje dalı ödülü alan, Alişan Çırakoğlu ve Ilgın Avcı tarafından tasarlanan Samsun Etnografya ve Arkeoloji Müzesi inşasının 2019 Ocak ayı sonunda tamamlanması bekleniyor.

16. Ulusal Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018’de Ankara’da CerModern Modern Sanatlar Merkezi’nde yapıldı.

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin''''in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü''''ne, Mimarlığa Katkı Ödülü''''ne ve Anma Programı''''na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

Antalya Mimarlık Bienali''''nden İlk Fotoğraflar

4. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali (IABA 2017) 22 Eylül - 13 Ekim 2017 tarihleri arasında devam edecek.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması Soru ve Cevapları Yayınlandı

Proje teslim tarihi 16 Mayıs 2017 olan yarışmada 49 adet soru cevaplandı.

1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II

T.C. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II" 21-22 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

Yunus Aran Konferansları 55: Genç Mimarlar Mesleği Tartışıyor

Genç mimarlar Alişan Çırakoğlu, Ömer Selçuk Baz ve Pınar Gökbayrak, hem bireysel hem de ekip olarak yaptıkları üretimleri, özgün mimarlık pratiklerini ve bu süreçlerde öğrendiklerini paylaşıyor.

Tasarım Öyküleri: Yerli ve Dünyanın Farklı Ülkelerinden Genç Mimarlar Deneyimlerini Paylaşıyorlar

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği''''nin düzenlediği "Tasarım Öyküleri: Yerli ve Dünyanın Farklı Ülkelerinden Genç Mimarlar Deneyimlerini Paylaşıyorlar" etkinliği Türkiye ve dünyadan genç mimarların katılımıyla 5 Mayıs Salı günü YEM''''de.

Obsessions

Celal Abdi Güzer''''in Türkiye çağdaş mimarlık ortamı ile ilgili yapacağı sunum sonrasında "takıntılar" üzerine konuşacak mimarların bir araya geleceği etkinlik 12 Haziran Cuma günü Roterdam Post Office''''de.

MIMARSIV Selection 2017: Dönüşüm

Bu yıl ikincisi düzenlenen MIMARSIV Selection 2017; Hasköy İplik Fabrikası’nda 12-13 Mayıs’ta yapılacak.

Antalya Kepez "Dokuma Alanı Fikir Projesi Yarışması"

Antalya’nın ulusal ve uluslararası düzeyde tanınırlığına katkı sağlanması, ortak aklın katkıları ile çok disiplinli bir çalışmanın yapılmasına yönelik, Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen ulusal ve tek aşamalı yarışmaya son başvuru tarihi 5 Mart 2018.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması

Samsun''''da açılan kentsel tasarım yarışmasına proje teslim etmek için son tarih 16 Mayıs 2017.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Balıkesir Belediyesi tarafından açılan yarışmanın proje teslim tarihi 27 Eylül 2016.

Çuhadaroğlu Alüminyum 2015 Öğrenci Proje Yarışması

Bu yıl 12.si düzenlenen Çuhadaroğlu Alüminyum Öğrenci Proje Yarışması''''na son katılım tarihi 6 Ekim 2015.

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2015: Haydarpaşa ve Çevresi

İstanbulSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan SOS İstanbul Fikir Projesi Yarışması''''nın bu seneki konusu Haydarpaşa ve çevresi olarak belirlendi.

"Nitelikli İş Yapmaya Çalışan Mimar Sayısı Çok Değil"

Birkaç Mimar söyleşilerinin sekizinci konuğu Alişan Çırakoğlu.

Alişan Çırakoğlu

1996 Yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu.

1999 yılında aynı üniversiteden yüksek mimar derecesini aldı. Ankara ve İstanbul’da çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2002 yılında Çırakoğlu Mimarlık Ltd.’i kurdu. Ulusal mimarlık yarışmalarında üçü birincilik olmak üzere çeşitli ödül ve mansiyonlar aldı. 2008 yılında Arkitera Mimarlık Merkezi yılın genç mimarı ödülüne layık görüldü. 2012 Ulusal Mimarlık Ödülleri ve Sergisinde seçici kurul üyeliği yaptı. Çeşitli proje yarışmalarında ve bitirme projelerinde jüri üyesi olarak görev aldı. 2014 Ulusal Mimarlık Ödüllerinde proje dalında başarı ödülü kazandı.

Şu anda Çırakoğlu Mimarlık Limited Şirketi'nin yöneticisi olarak çalışmakta, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde yarı zamanlı öğretim üyeliği yapmaktadır.