+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

ÖzÜ Disiplinlerötesi Düşünce''''den İlk Etkinlik: YAKLAŞ

ÖzÜ Disiplinlerötesi Düşünce''''nin düzenlediği "YAKLAŞ" etkinliği ile disiplinler bazında ayrışmış durumdaki bilgiyi yeniden bir araya getirmek, bütünleştirmek ve disiplinler ötesine geçmek için gerekli koşulların sağlanması üzerine konuşuldu.

Muratpaşa Gösteri Merkezi’nde İhaleye Doğru

Muratpaşa Belediyesi''''nin internet sitesindeki habere göre ihale öncesinde yapılan son toplantıda yarışmayla elde edilen projenin uygulanmasına ilişkin esaslar ele alındı.

"İki Aşamalı Yarışmaların Şansı Jüri Raporundaki Bir Paragraf Değil, Kazanılmış 3 Aydır"

Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Mimari Proje Yarışması''''nın kolokyumu ve ödül töreni 30 Ocak Cumartesi günü Muratpaşa Belediyesi''''nde yapıldı.

Arkitera Ödülleri 2015 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen, gelenekselleşmiş Arkitera Ödülleri, 22 Aralık Salı akşamı Moda Sahnesi''''nde yapılan törenle sahiplerini buldu.

Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Yarışması 1. Kademe Projeleri Değerlendiriliyor

Muratpaşa Belediyesi tarafından iki kademeli fikir projesi olarak açılan yarışmaya teslim edilen 97 proje değerlendiriliyor.

Teknik Kongre: "Dönüşen Kent, Dönüşen Kültür"

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından 17 Şubat 2012 tarihinde İTÜ Mimarlık Fakültesi Nezih Eldem Salonu''''nda "Dönüşen Kent, Dönüşen Kültür" teması altında teknik kongre düzenleniyor.

Gelecek İçin Sürdürülebilir Kent ve Konut

ÖzÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından organize edilen "Mimari Tasarım Araştırmaları Ulusal Sempozyumu" etkinliğinin ikinci gününde (27 Nisan 2018) düzenlenen panelin konukları Hülya Turgut, Alper Ünlü, Nevzat Sayın ve Ali Faruk Göksu olacak.

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması 2017

Lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmaya başvuru için son tarih 3 Mart 2017.

Antalya Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi (Opera ve Tiyatro İşliği) Mimari Fikir Proje Yarışması

Birinci kademesi 30 Ekim 2015''''te, ikinci kademesi 25 Aralık 2015''''te sona erecek yarışmanın dosyası, Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nden veya Mimarlar Odası Ankara, İstanbul, İzmir şubelerinden 100 TL karşılığı alınabilir.

Arkitera İşveren Ödülü 2015

Bu yıl 9. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''''''ne başvurmak / nomine etmek için son tarih 31 Temmuz 2015!

Adana Ticaret Odası Yeni Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması

Adana Ticaret Odası, hizmet binasını ''''yarışmayla yap''''ıyor. Projelerin son teslim tarihi 27 Haziran 2014.

Rauf Denktaş Anıt Mezarı ve Müzesi Uluslararası Proje Yarışması

Yarışmaya kayıt için son tarih 12 Kasım 2012.

Alper Ünlü

İstanbul Teknik Üniversitesi''''nden Prof.Dr. Alper Ünlü ile söyleşi.

Alper ÜnlüYüksek lisansını aynı okulda 1980 yılında tamamladı ve 1984 yılında Doktora çalışmalarına ABD Wisconsin Üniversitesi, Milwaukee Mimarlık Okulu'nda “Çevre-Davranış Çalışma Alanında” Ağa Han Mimarlık Ödülü bursiyeri olarak devam etti. 1991 ile 1993 yılları arasında Suudi Arabistan, King Faisal Üniversitesi, Mimari ve Planlama Okulu'nda görev aldı ve tekrar yurda döndü.

Şu anda İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde tam zamanlı, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Prof.Ünlü, lisans düzeyinde mimari tasarım stüdyolarında görev almakta, özellikle yüksek lisans ve doktora düzeyinde çevre, kültür, davranış ve bilim kuramı ağırlıklı dersler vermektedir. Mimari ve kentsel tasarım yarışmalarında ödülleri bulunmakla birlikte, “Geleneksel Çevrelerde Tasarım Verilerinin Saptanması”, “Çevresel Tasarımda İlk Kavramlar”, “Beyoğlu Çöküntü Alanlarının Aktif Kullanım Amaçlı Rehabilitasyonu” adında üç kitabı uluslarası hakemli dergi ve sempozyumlarda basılmış ve atıf almış pekçok yayını bulunmaktadır

Projeleri