+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Kore Savaşı Anma Alanı ve Ziyaretçi Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Lüleburgaz Belediyesi tarafından açılan mimari proje yarışması sonuçlandı.

7 İklim 7 Bölge - Mahalle Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması Sonuçlandı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 5 Haziran''''da ilan edilen ve teması “Mahalle” olan ''''7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması''''nın sonuçları belli oldu.

2016 Arkitera Ödülleri Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 21 Aralık Çarşamba akşamı Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonu''''nda yapılan törenle sahiplerini buldu.

"Hangi Jüri Olursa Olsun 3 Günden Fazla Proje Değerlendirmez"

Sonuçları açıklandıktan sonra çokça eleştirilen Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi Yarışması''''nın kolokyumu 10 Aralık Cumartesi günü yapıldı.

Yarışma Projesi Hangi Noktaya Kadar İlerler?

5 Kasım Cumartesi günü yapılan Efeler Belediyesi Hizmet Binası Yarışması kolokyumu, yarışmacılar ve jürinin karşılıklı olarak birbirlerine yönelttikleri sorular, program eleştirileri ve jürinin değerlendirme yöntemleri üzerinden ilerledi.

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi Mimarlık Haftası Etkinlikleri

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi Mimarlık Haftası temasını "Mimarlıkla Değişen Kentler" olarak belirledi.

Mimarlıkta Yarışmak

7 Mayıs Perşembe günü Lefke Avrupa Üni. Sinema Salonu''''nda "Mimarlıkta Yarışmak" panelinde bir araya gelecek Hasan Özbay, Yakup Hazan, Mehmet Soylu, Tamer Başbuğ, Evren Başbuğ ve Ekrem Ziver Bodamyalızade yarışmalardaki tasarım süreçlerini tartışacaklar.

İzmir Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi Mimari Proje Yarışması

Selçuk Belediyesi tarafından ilan edilen yarışmada projelerin teslim tarihi 15 Kasım 2016.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2016

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 23 Eylül 2016.

Sivas Kızılırmak Köprüsü Ulusal Mimari Proje Yarışması

Sivas Belediyesi''''nin açtığı köprü yarışmasının teslim tarihi 8 Mart 2016.

Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Alanı Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi Yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından iki aşamalı, ulusal, serbest olarak açılan yarışmada projelerin 1. aşama teslim tarihi 26 Mayıs 2015.

İzmir Kalkınma Ajansı Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Projelerin teslim edilmesi için son gün 02 Aralık 2013.

Tamer Başbuğ

TH & İDİL Mimarlık Şehircilik ortaklarından Mimar A. Tamer Başbuğ, İzmir Mimarlar Odası Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir.

1953 yılında Adıyaman'da doğdu. 1980 yılında Ankara DMMA Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. 1983 yılında Hasan özbay ile TH Mimarlık grubu'nu; 1987 yılında Hasan özbay ve Baran İdil ile birlikte TH&İDİL Mimarlık Ltd. Şirketi'ni kurdu. Girdiği 100'ün üzerinde yarışmada 12'si birincilik olmak üzere çeşitli ödül ve mansiyonlar kazandı. 1980-1994 yılları arasında Anadolu üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1994-1996 yılları arasında Türk Serbest Mimarlar Derneği'nde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. Halen Dokuz Eylül üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Mimarlar Odası'nın çeşitli kurullarında görevler üstlenen Başbuğ TSMD'nin kurucu üyelerinden biridir. Şu anda serbet mimarlık çalışmaları ile birlikte 2002-2004 dönemi İzmir Mimarlar Odası Şube Başkanlığı görevini de yürütmektedir.