+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

RAF Ürün Dergisi'nin Mayıs Sayısı Çıktı!

Bu ay 74. sayısı yayınlanan RAF Ürün Dergisi'nde birçok yeni firma ve ürünleri tanıtılıyor.

GLC Buluşmaları'nda Konut Konuşuldu

Grohe Türkiye ile Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğinde düzenlenen GLC Buluşmaları'nın üçüncüsü 27 Ekim Perşembe akşamı Grohe Live Center'da yapıldı.

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları'nın Gündeminde Şimdi de Konut Var

GL!C (GROHE Live!Center)'da yapılan etkinlik dizisinin 27 Ekim'deki üçüncü ayağında, konut tasarımı denince akla ilk gelen isimler güncel projelerini dinleyiciler ile paylaşacaklar.

Ne Felsefe Var Ne Mimari

İnşaat sektöründen bahsederken hep Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü denir, deriz. Bu lokomotif kelimesini kullanmamızın en temel nedeni sektörün büyüme ivmesi ve potansiyelidir. Zira sektörün ekonomideki reel etkisi %4 ila %6 arasında.

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu Sergisi İçin Öneriler

Venedik Bienali 15. Mimarlık Sergisi kapsamında Türkiye Pavyonu'nda yer alacak sergi için yapılan açık çağrı sonucunda son tura kalan ekiplerin önerilerini yayınlıyoruz.

Kale Trendler: Aydan Volkan

Etkinlik, 3 Nisan 2013 Çarşamba saat 13:00 - 14:00 arasında Kaleseramik Binası'nda yapılıyor.

Mimar Oluyorum

Lise öğrencilerine yönelik 3."Mimar Oluyorum" adlı sosyal sorumluluk projesi bu yıl 29 Mart tarihinde İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde gerçekleşecek. İkinci etkinlik ise 3 Mayıs tarihinde olacak.

Mimarlarla KonTAK Konferansları #11

"Mimarlarla KonTAK" serisinin onbirinci konuğu 10 Nisan Perşembe günü saat 19:00'da Aydan Volkan!

Konutun Geleceği

5-20 Eylül tarihleri arasında kapılarını açacak Antalya Mimarlık Bienali'ne doğru yapılacak tartışma toplantılarından beşincisi 20 Mart'ta Konya'da düzenleniyor. "Konutun Geleceği" isimli toplantı saat 14:00'da Ticaret Odası Konferans Salonu'nda.

2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması: 20 Yıl Sonra Ben Buradayken

Türk Ytong, "Ytong Akademi" çatısı altında, "20 Yıl Sonra Ben Buradayken" konulu 2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması'nı başlatıyor.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2012

Ödüle son başvuru tarihi 15 Ekim 2012.

"Mimar Olarak Oturup Mimarlık Eseri Tasarlayamayız"

Kreatif Mimarlık ortağı Aydan Volkan ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

"Mimar Oluyorum, iyi niyet çerçevesinde organize edilmiş bir sosyal sorumluluk projesi"

Geçtiğimiz ay, İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde lise öğrencilerinin katılımıyla "Mimar Oluyorum" başlıklı bir workshop düzenlendi. Bu workshop'un arkasındaki isimler olan Nihal Arlat ve Öznur Dulkadir ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Aydan Volkan

1969'da İstanbul'da doğan Aydan Volkan 1992'de İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü bitirdi.

1995 yılına kadar Ertem Ertunga Mimarlık'da çalıştıktan sonra  1995–1996 yılları arasında King’s College - Londra'da dil eğitimi gördü. 1996 yılından beri Kreatif Mimarlık'da çalışmalarını sürdüren Volkan, 2013-2015 arası İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin 6. Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Halen aynı dernekte üye olan Aydan Volkan mesleki çalışmalarının yanı sıra ilgili alanlarda konferans, panel ve söyleşi gibi etkinliklere katılmakta çeşitli yarışma ve ödüllerde jüri üyeliği yapmaktadır.