+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Göbeklitepe Ören Yeri''''nin Açılışı Yapıldı

UNESCO Dünya Mirası Listesi''''nde bulunan ve "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Şanlıurfa''''daki Göbeklitepe Ören Yeri''''nin resmi açılışı 8 Mart Cuma günü yapıldı.

13. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması Sonuçlandı!

RAF Ürün Dergisi''''nin 2019 Şubat sayısının kapağında yer alacak tasarım, Arkitera.com editörlerinin ön elemesi ve jüri üyelerinin oylarıyla belirlendi.

RAF''''ın 2018 Temmuz Sayısı Çıktı!

Türkiye''''nin ilk ürün dergisi RAF, Temmuz 2018 sayısı ile mimarları ve uygulayıcıları en yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyor.

Öğrenciler ile Profesyoneller, İstanbul Medipol Üniversitesi''''nde Bir Araya Geldi

İstanbul Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, mezuniyetlerine bir sene kalan öğrencileri için kapsamlı bir etkinlik programı düzenleyip, sektör ile öğrencilerini buluşturdu.

Ytong Mimari Fikir Yarışması''''nın Kazananları Venedik Bienali''''ni Ziyaret Etti

Türk Ytong''''un düzenlediği "Şehirden Uzak" konulu Mimari Fikir Yarışması''''nı kazanan genç mimarlar ödül olarak, jüri üyeleri ile birlikte 16. Uluslararası Venedik Bienali''''ni ziyaret etti.

Kale Trendler: Aydan Volkan

Etkinlik, 3 Nisan 2013 Çarşamba saat 13:00 - 14:00 arasında Kaleseramik Binası''''nda yapılıyor.

Mimar Oluyorum

Lise öğrencilerine yönelik 3."Mimar Oluyorum" adlı sosyal sorumluluk projesi bu yıl 29 Mart tarihinde İTÜ Mimarlık Fakültesi''''nde gerçekleşecek. İkinci etkinlik ise 3 Mayıs tarihinde olacak.

Mimarlarla KonTAK Konferansları #11

"Mimarlarla KonTAK" serisinin onbirinci konuğu 10 Nisan Perşembe günü saat 19:00''''da Aydan Volkan!

Konutun Geleceği

5-20 Eylül tarihleri arasında kapılarını açacak Antalya Mimarlık Bienali''''ne doğru yapılacak tartışma toplantılarından beşincisi 20 Mart''''ta Konya''''da düzenleniyor. "Konutun Geleceği" isimli toplantı saat 14:00''''da Ticaret Odası Konferans Salonu''''nda.

Tasarım Bilkent ''''15

Bilkent Üniversitesi Tasarım ve Mimarlık Topluluğu''''nun bu yıl beşincisini düzenlediği Tasarım Bilkent 2015 etkinliği 18-19 Nisan tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs''''te!

2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması: 20 Yıl Sonra Ben Buradayken

Türk Ytong, "Ytong Akademi" çatısı altında, "20 Yıl Sonra Ben Buradayken" konulu 2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması''''nı başlatıyor.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2012

Ödüle son başvuru tarihi 15 Ekim 2012.

"Mimar Olarak Oturup Mimarlık Eseri Tasarlayamayız"

Kreatif Mimarlık ortağı Aydan Volkan ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

"Mimar Oluyorum, iyi niyet çerçevesinde organize edilmiş bir sosyal sorumluluk projesi"

Geçtiğimiz ay, İTÜ Mimarlık Fakültesi''''nde lise öğrencilerinin katılımıyla "Mimar Oluyorum" başlıklı bir workshop düzenlendi. Bu workshop''''un arkasındaki isimler olan Nihal Arlat ve Öznur Dulkadir ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Aydan Volkan

1969'da İstanbul'da doğan Aydan Volkan 1992'de İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü bitirdi.

1995 yılına kadar Ertem Ertunga Mimarlık'da çalıştıktan sonra  1995–1996 yılları arasında King’s College - Londra'da dil eğitimi gördü. 1996 yılından beri Kreatif Mimarlık'da çalışmalarını sürdüren Volkan, 2013-2015 arası İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin 6. Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Halen aynı dernekte üye olan Aydan Volkan mesleki çalışmalarının yanı sıra ilgili alanlarda konferans, panel ve söyleşi gibi etkinliklere katılmakta çeşitli yarışma ve ödüllerde jüri üyeliği yapmaktadır.