+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Bornova Evka 3 Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Bornova''''da Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu projesinin elde edilmesi amacıyla açılan ve 100 adet projenin teslim edildiği mimari proje yarışması sonuçlandı.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016''''nın Programı Açıklandı

Seranit Grup''''un sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, İMSAD desteğiyle 7 Mayıs''''ta düzenlenecek olan sempozyumun davetli konuşmacıları, kabul edilen bildiri sahipleri ve konu başlıkları yayınlandı.

''''''''Türkiye Projeleri'''''''' ile Spor Yapıları Mercek Altına Alındı

TSMD’nin geçtiğimiz yıl başlattığı “Ankara’yı Değiştiren Projeler” panel serisi, tüm Türkiye''''yi kapsayacak şekilde genişletilerek ikincisi Ankara’dan sonra Trabzon’da düzenlendi.

Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Alanı Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Raportörlüğe teslim edilen 31 proje arasından ödül almaya hak kazanan ekipler belli oldu.

"9 Katlı Belediye Hizmet Binası İle Şehre Yeni Bir Hançer Saplamak İstiyorsunuz"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Hizmet Binası, Meydan ve Çevresinin Düzenlenmesi Mimari ve Kentsel Tasarım Projesi Yarışması’nın kolokyumu ve ödül töreni 25 Nisan 2014 Cumartesi günü yapıldı.

‘den Önce Mimarlık Öğrenci Yarışmaları Paneli ve Sergisi

Panel, 3 Nisan Çarşamba günü 14:00''''te İstanbul Kültür Üniversitesi (Ataköy Yerleşkesi) Önder Öztunalı Konferans Salonu''''nda düzenlenecek.

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Konuşmaları: Yer ve Mekan

Ayhan Usta''''nın konuşmacı olduğu İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Konuşmaları''''nın 22.si 2 Nisan Çarşamba günü 15:30''''da yapılacak.

Türkiye Projeleri 2: Spor Yapıları Paneli

TSMD tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisinin ikincisi, Seranit Grup markası olan Vanucci Mutfak&Banyo sponsorluğunda, “Spor Yapıları” teması ile 19 Kasım 2015 saat 15:00''''da Trabzon Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılıyor.

İKÜ Mimarlık Konuşmaları: Nasıl Oluyor?

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü Mimarlık Konuşmaları kapsamında düzenlenen "Nasıl Oluyor?" panel etkinliği 10 Nisan 2017 Pazartesi günü yapılacak.

Kentsel Belleğin İzleri Üzerinden Akhisar Eski Belediye Meydanı ve Çevresi Ulusal Mimarlık ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması

Akhisar Belediyesi tarafından açılan yarışmaya proje teslimi için son tarih 1 Şubat 2019.

PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

“PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması” bu yıl 16’ıncı kez düzenleniyor. Bu yarışma tam 16 yıldır ülkemizdeki Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerine profesyonel yaşama adım atmadan önce bir prova imkanı sunuyor.

Esas Projemin Eğitim Olduğunu ve Asıl Kazanılması Gereken Yarışmanın da Öğrenci Olduğunu Düşünüyorum

Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri Ali Tavlaşoğlu ve Melis Erdoğan, Modern Mimarlar ofisinin kurucusu Prof. Dr. Ayhan Usta ile yarışma mimarlığı, eğitim, öğretim ve güncel konular üzerine konuştu.

"Burada Herkes Bir Diğeri Kadar Mimar"

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017''''yi kazanan bir diğer ekip olan Kolektif Mimarlar''''dan Barış Demir, Oya Eskin Güvendi ve Sıddık Güvendi ile çok sesli üretim halleri, mimarlığın sunum biçimleri ve genç mimar olmanın açılımları üzerine konuştuk.

"Yol Üzerinden Ters Yüz Olmuş Bir Kent Var Karşımızda"

Süperkent Trabzon dosyamız kapsamında Prof.Dr. Ayhan Usta ile söyleşi yaptık. Ayhan Usta, Karadeniz Sahil Yolu, Yeşil Yol gibi tartışma konusu olan projelerin kente etkilerini anlatarak Trabzon''''un nasıl bir dönüşüm geçirdiğini gözler önüne seriyor...

Ayhan Usta

1962 Yılında Ordu'da doğdu. K.T.Ü. Muh.Mim.Fak.Mimarlık bölümünden 1985'de mezun oldu.

Ayni yıl bina bilgisi A.B.D. araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.1988'de yüksek lisans tezini,1994'de "Anadolu Türk Mimarlığı'nda Form Analizi"konulu doktora tezini tamamladı.2004 yılında doçent,2011 yılında profesör olarak atandı.Usta çeşitli ödüller kazandı ve bunlardan bazılarının uygulama projelerini hazırladı.Yurtiçi ve yurt dışında kongrelere bildiri ile katılan Usta'nın Türkiye mimarlığı üzerine dergilerde basılmış çeşitli makaleleri bulunmaktadır.Halen ayni bilim dalında öğretim üyesi olan Usta Ocak 2012'den buyana Mimarlık Fakültesi Dekanlık görevini yürütmektedir.