+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2015 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2015'te 29 mimari, 6 iç mekan ve 4 adet kentsel tasarım / peyzaj projesi yer alıyor.

GTÜ’de Yeni Açılış

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Mimarlık Bölümü ve Yapı Malzemeleri Laboratuvarı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Tasarım Eğitiminde Jüriler Üzerine Fikirlerinizi Paylaşmak İster misiniz?

Gebze Teknik Üniversitesi'nde hazırlanan bir yüksek lisans tezi, mimarlık lisans öğrencilerine jüriler üzerinde düşündüklerini paylaşma şansı veriyor.

Mimarlığın Olası Açılımları Üzerine

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen MİM 182 Mimarlık Kültür Toplum Seminer Dizisi 7 Mart 2018'de başlıyor. Serinin ilk konukları, "Mimarlığın Olası Açılımları Üzerine" başlıklı söyleşi ile Dilara Tekin ve Eda Özgener olacak.

Mimari Hayal Gücünü Beslemek

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen MİM 182 Mimarlık Kültür Toplum Seminer Dizisi'nin ikinci konuğu, 14 Mart 2018'de "Mimari Hayal Gücünü Beslemek" başlıklı söyleşi ile H. Cenk Dereli olacak.

Birlikte Yapmak

GTÜ Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen MİM 182 Mimarlık Kültür Toplum Seminer Dizisi'nin üçüncü etklinliğinin konukları, 21 Mart 2018'de "Birlikte Yapmak" başlıklı söyleşi ile Mihriban Duman, Emre Gündoğdu ve Sarper Takkeci olacak.

Ayla Ayyıldız Potur

Ayla Ayyıldız Potur, Gebze Teknik Üniversitesi’nde Doçent Doktor olarak görev yapmaktadır.

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Doktora eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Akademik kariyerin yanı sıra, profesyonel mesleki pratik alanında yer almıştır. Tasarım, psikoloji, eğitim konularına odaklanan lisans ve lisansüstü düzeyinde çeşitli teorik dersler vermekte, tasarım stüdyolarında yürütücü olarak görev almaktadır. Araştırma ilgi alanı, mimarlık eğitimi, mimarlıkta psikoloji, psikometrik araştırmalar ve yaratıcı düşünme konuları ile ilişkilidir. Bu alanlarda yayınlanmış çeşitli araştırmaları bulunmaktadır.