+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

MimarcaCAM''''ın Dördüncüsü TSMD Mimarlık Merkezi’nde Yapıldı

Türk Serbest Mimarlar Derneği ve Şişecam Düzcam iş birliği ile dördüncüsü gerçekleşen MimarcaCAM etkinlik serisinde, camın tasarımdaki gücü ve etkileri farklı konu başlıklarında tartışılmaya devam ediyor.

AS Architects ve Gökhan Aksoy Architects''''e European Property Awards 2016-2017''''den Ödül

AS Architects ve Gökhan Aksoy Architects tarafından tasarlanan "Adres Yalıkavak" projesi (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) 2016-2017 kapsamında "Architecture Multiple Residence" (Çoklu Konut Mimarisi) dalında "Highly Commended" ödülüne layık görüldü.

Archiprix-TR 2018

Archiprix-TR 2018 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması sonuçları 4 Aralık 2018 tarihinde açıklanacak. 7 Aralık 2018 Cuma günü yapılacak ödül töreni ardından çalışmalar, 16 Aralık 2018 tarihine kadar Çankaya Üniversitesi''''nde sergilenecek.

"Bir Konut İçin En Önemli Kriter İnsanın Kendini İçinde İyi Hissetmesi"

Ayşin Sevgi Mimarlık''''ın kurucusu Ayşin Sevgi Karakurt ile konut ve ofis yapıları üzerine uzmanlaşma hikayesini konuştuk ve Türkiye''''deki konut üretimini masaya yatırdık.

Ayşin Sevgi Karakurt

Ayşin Sevgi Karakurt ilk, orta ve lise eğitimini Burdur’da bitirdi.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nde tamamladı. Mezun olduğu sene çalışmaya başladığı İNTAŞ İnşaat şirketinden 2004 yılında şirket ortağı olarak ayrıldı ve 2005 senesinde ortağı olduğu Turuncu Mimarlık ofisini kurdu. Bu süreç içerisinde üç sene boyunca yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ODTÜ Mimarlık Fakültesi 4. sınıf stüdyosunda çalıştı. 2005 yılından bu yana mimarlık pratiğini kendi ofisinde sürdürmektedir. 2015 yılının başında Ayşin Sevgi Mimarlık ofisini kurmuştur.