+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması''''nın Kolokyumu ve Ödül Töreni Yapıldı

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından düzenlenen Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı. Yarışmanın kolokyumu ve ödül töreni, 22 Haziran 2018 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi''''nde yapıldı.

Aytek İtez Bir Dönem Daha TSMD’nin Yönetim Kurulu Başkanı

TSMD''''nin 2017- 2018 dönemi yönetim kurulu belirlendi.

Şişecam Düzcam''''ın Mimarca Cam Etkinlik Serisinin İkincisini Düzenlendi

Şişecam Düzcam''''ın Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle düzenlediği "Mimarca CAM" etkinlik serisinin ikincisi, "Gürültü ve Ötesi" başlığıyla 28 Aralık''''ta Ankara''''da yapıldı.

2016 Arkitera Ödülleri Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 21 Aralık Çarşamba akşamı Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonu''''nda yapılan törenle sahiplerini buldu.

Türkiye Projeleri Panel Serisinin Beşincisinde ”Havalimanları” Tartışıldı

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisinin beşincisi, Seranit Grup sponsorluğunda, “Ulaşım Yapıları / Havalimanları” teması ile 22 Eylül 2016 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapıldı.

Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması

Türk Serbest Mimarlar Derneği, Mimar Orhan Dinç anısına mezar fikir projesi elde edilmesi amacı ile serbest, ulusal ve tek aşamalı yarışma düzenliyor.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2016

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 23 Eylül 2016.

Aytek İtez

1954 yılında Konya'da doğdu. 1978'de ADMMA Mimarlık Bölümü'nden lisans derecesini aldı.

1977-1980 yılları arasında S Mimarlık Atölyesi'nde çalıştı. 1981 yılında Murat Artu ile birlikte, Artu-İtez Mimari Proje Ofisi'ni kurarak başladığı serbest mimarlık çalışmalarını, 1985 yılından itibaren, eşi Neşe İtez'le birlikte sürdürdü.

1987 yılında kurulan İtez Mimarık Mühendislik İnsaat ve Ticaret Limited Şirketi'nde bugüne kadar 120'nin üzerinde proje gerçekleştirilmiş, katıldıkları yarışmalarda; 2 birincilik, 6 üçüncülük, 6 mansiyon ve 2 satınalma ödülü kazanılmıştır.