+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Çaycuma Bilim Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Çaycuma Belediyesince yapımı düşünülen Çaycuma Deneme Bilim Merkezi''''nin mimarı tasarımı için ulusal düzeyde açılan yarışma sonuçlandı.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu''''nda Kentsel Tasarım Yarışmaları Masaya Yatırıldı

Seranit Grup''''un sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, İMSAD desteğiyle düzenlenen Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016, 7 Mayıs’ta Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi''''nde yapıldı.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016''''nın Programı Açıklandı

Seranit Grup''''un sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, İMSAD desteğiyle 7 Mayıs''''ta düzenlenecek olan sempozyumun davetli konuşmacıları, kabul edilen bildiri sahipleri ve konu başlıkları yayınlandı.

Söke Belediyesi''''nden Yarışmayla İlgili Açıklama Metni

Jürinin üç projeye eş değer ödül verdiği fikir projesi yarışmasının uygulama sürecinde ödül alan ekiplerle iletişime geçilmemesi fikir ayrılıklarına sebep olmuştu. Söke Belediyesi dün konuyla ilgili bir açıklama metni gönderdi.

Söke Belediyesi Kentsel Yenileme Eksenli Fikir Projesi Yarışması''''nda Son Durum

Jürinin üç projeye eş değer ödül verdiği fikir projesi yarışmasının uygulama sürecinde ödül alan ekiplerle iletişime geçilmemesi fikir ayrılıklarına sebep oldu.

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi Mimarlık Haftası Etkinlikleri

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi Mimarlık Haftası temasını "Mimarlıkla Değişen Kentler" olarak belirledi.

Su Kültürü - Kent Planlaması ve Tasarım İlişkileri Alanında Yaptığım Denemeler

26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 18:00''''da Bodrum Mimarlık Kitaplığı''''na, "Su Kültürü - Kent Planlaması ve Tasarım İlişkileri Alanında Yaptığım Denemeler" başlıklı söyleşisi ile mimar-kent plancısı Baran İdil konuk olacak.

"Tasarımcı Gözüyle Bakıldığında İzmir''''in En Büyük Problemlerinden Biri Kıyı Kültürü"

Duayen mimar-plancı Baran İdil ile İzmir’in planlama tarihini, kentin sorunlarını ve tasarım potansiyellerini konuştuk.

Baran İdil

1934 yılında Niğde'de doğdu. 1960 yılında İTÜ'den Yüksek Mühendis Mimar ünvanıyla mezun oldu.

1960-1967 yılları arasında İller Bankası Şehircilik Bölümü'nde Planlama Şefi olarak çalıştı. 1973-78 yıllarında ADMMA'da öğretim görevlisi olarak hizmet veren Baran İDİL, bugünkü adıyla Gazi üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde 1992 yılından bu yana hocalık yapmaktadır. 1987 yılında Tamer BAŞBUĞ ve Hasan öZBAY ile birlikte TH&İDİL Mimarlık Ltd. Şti.'i kurdu. Girdiği yarışmalarda 6'sı birincilik olmak üzere çeşitli ödül ve mansiyonlar aldı. çok sayıda yarışmada asli jüri üyesi olarak görev yaptı. Pek çok kentin imar planını hazırladı. Öğrenciliğinden itibaren Mimarlar Odası çalışmaları ile ilgilenen İDİL, 1972-1973 ve 1991-93 dönemlerinde iki kez Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanlığı görevini üstlendi. 1987'de kurulduğundan bu yana TSMD üyesidir ve dernekte pek çok çalışma grubu, komite ve komisyonda faal görev üstlenmiştir. 1967 yılında kendi bürosunu kurduğu günden bu yana planlama ve ketsel tasarım ağırlıklı serbest meslek faaliyetini kesintisiz olarak sürdürmektedir.