+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

2018''''de En Çok Okunan Arkitera Söyleşileri

2018''''de meslek alanından kişilerle yaptığımız söyleşiler arasından en çok okunan 5 tanesine tekrar göz atıyoruz.

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2016 yılında inşaatı tamamlanan 49 adet projenin seçildiği Türkiye Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 25 mimari proje, 12 iç mekan, 5 kentsel tasarım / peyzaj ve 7 restorasyon / yeniden kullanım projesi yer alıyor.

Bornova Evka 3 Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Bornova''''da Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu projesinin elde edilmesi amacıyla açılan ve 100 adet projenin teslim edildiği mimari proje yarışması sonuçlandı.

"Burada Herkes Bir Diğeri Kadar Mimar"

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017''''yi kazanan bir diğer ekip olan Kolektif Mimarlar''''dan Barış Demir, Oya Eskin Güvendi ve Sıddık Güvendi ile çok sesli üretim halleri, mimarlığın sunum biçimleri ve genç mimar olmanın açılımları üzerine konuştuk.

"Kamu Mimarisini Havalandırdık"

"İş Üstünde"de bu ay, Lüleburgaz Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Mimari Proje Yarışması''''nda birinci seçilen projenin mimarları Tuna Han Koç, Barış Demir ve Sıddık Güvendi''''yle inşaatı bitmek üzere olan yapıyı konuştuk.

"Yetmez Ama Evet" Kültürü Hepimizin İçine Yerleşmiş

Katıldıkları son beş yarışmanın üç tanesinde birincilik, bir tanesinde de ikincilik kazanan genç ekip Kolektif Mimarlar ile, son dönemde açılan yarışmalar üzerine konuştuk.

Barış Demir

1978 yılında Aksaray'da doğdu.

İlk ve Orta öğretimini İzmir Karşıyaka'da tamamladıktan sonra 2001 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyet sonrasında İstanbul’da çeşitli ofislerde serbest tasarım çalışmaları yaptı ve yarışma projelerine katıldı. 2011 yılından itibaren ortağı olduğu Kolektif Mimarlar Ltd. ile birlikte ulusal, uluslararası ve davetli proje yarışmalarında sekizi birincilik olmak üzere çeşitli kategorilerde ödüller kazandı. 2012-2014 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Bölümünde davetli proje yürütücülüğü yaptı. Çalışmalarını ortaklarından olduğu Kolektif Mimarlar Ltd. bünyesinde sürdürmektedir.  

Projeleri