+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Architectural Offices

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için yeni bir yerleşke tasarımı elde etme amacıyla açılan ve 32 adet projenin teslim edildiği proje yarışması sonuçlandı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2016 yılında inşaatı tamamlanan 49 adet projenin seçildiği Türkiye Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 25 mimari proje, 12 iç mekan, 5 kentsel tasarım / peyzaj ve 7 restorasyon / yeniden kullanım projesi yer alıyor.

Sivas Kızılırmak ve Çevresi Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Ön seçim sonuçları Şubat ayında açıklanan yarışmada ödül sıralaması belli oldu.

Bir Kamusal Alan Olarak Taksim Meydanının İnşası

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık bölümü bünyesinde geçen yıl faaliyete geçen Kayıtsız Söyleşiler serisi kapsamında Yrd.Doç.Dr. Birge Yıldırım 11 Aralık saat 13:00''''da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bademlik Kampüsü''''nde olacak.

Beylikdüzü Belediyesi Yaşam Vadisi, Köprü ve Bağlantıları Yarışması

Beylikdüzü Belediyesi tarafından serbest, ulusal, tek kademeli, ortakçıl proje yarışması olarak açılan yarışmada projelerin son teslim tarihi 15 Eylül 2015.

"Askıda Takılı Proje"

Tuğba Okçuoğlu, Birge Yıldırım ve Arman Şen''''den oluşan ATP ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Birge Yıldırım Okta

1983 yılında doğan Birge Yıldırım Okta, Columbia Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde, misafir öğretim üyesi olarak, kamusal alanın üretimi ve niş teorisi üzerine araştırma projesini sürdürmektedir.

Lisans eğitimini İTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nde 2005 yılında tamamladıktan sonra aynı üniversitede mimarlık tarihi yüksek lisans programından 2008 yılında mezun olmuştur. 2005-2014 yılları arasında İTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. İTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden 2014 yılında, "İstanbul’da Kamusal Alanın Üretimi: Taksim Meydanı" isimli tezini tamamlayarak doktor ünvanı almıştır. Doktora çalışmaları sırasında Harvard Üniversitesi’nde özel öğrenci olarak doktora araştırmasını sürdürmüştür. 2014 yılında yardımcı doçent olduğu peyzaj mimarlığı bölümünde kamusal alanın üretimi, peyzaj mimarlığı tarihi, mimari proje stüdyosu, peyzaj mimarlığı stüdyosu, dijital temsil teknikleri üzerine dersler vermiştir. Öğrenciliği ve profesyonel hayatı boyunca çeşitli yarışmalardan ödüller almıştır. Araştırma alanları, kent tarihi, kamusal alan ve üretimi, mimari tasarım ve peyzaj tasarımıdır.