+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

BETONART’ın “Detay” Temalı 55. Sayısı Çıktı

BETONART, konuk editörlüğünü Cem Sorguç’un üstlendiği 55. Sayısında “Detay” temasını işliyor.

Eski Tekel Şarap Fabrikasından Çocuk Bilim Merkezine

Kale Grubu tarafından Eski Tekel Şarap Fabrikası alanında hayata geçirilmek istenen ‘Çocuk Bilim Merkezi’ projesi Belediye Meclisi’nde sunuldu.

İhtiyaçlar Üzerinden İnşa Edilen Spekülatif Olmayan Gerçekçi Yarışmalar

Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi Mimari Proje Yarışması kolokyumu 10 Haziran Cuma günü saat 14:00''''da Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde yapıldı.

Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Lüleburgaz Belediyesi tarafından açılan yarışma sonuçlandı. Kolokyum, 10 Haziran Cuma günü saat 14:00''''da Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi Kapalı Salon''''da yapılacak.

Betonart 48: Tektonik Çıktı!

Betonart’ın, konuk editörlüğünü Hakan Tüzün Şengün’ün yaptığı “Tektonik” temalı 48. sayısı raflarda yerini aldı.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye''''nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari''''de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul''''dan sonra ilk kez İzmir''''de düzenleniyor.

1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II

T.C. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II" 21-22 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

Rastgele Buluşmalar - Adhokrasiyi Değerlendirmek

Etkinlik, 3 Kasım Cumartesi günü saat 14:00-18:00 arası Galata Özel Rum İlköğretim Okulu''''nda gerçekleşiyor.

İzmir /Deniz: İzmirlilerin Denizle Olan Bağını Güçlendirme Projesi

17 Kasım''''da İstanbul Tasarım Bienali seminer programında İzmir''''in denizle olan bağı konuşulacak.

Lüleburgaz Belediyesi Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması

Lüleburgaz Belediyesi tarafından serbest, ulusal ve iki aşamalı olarak açılan yarışmada birinci aşama proje teslim tarihi 14 Ekim 2015.

İTÜ Mimari Proje Stüdyosu 7//: TRANSP( )SE Yarışması

İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimari Proje Stüdyosu 7 kapsamında düzenlenen yarışmanın proje teslim tarihi 26 Şubat 2015.

Bu Tür Çabalar Pek Çok Açıdan Kendisini Bir Deneyim Olarak Üretiyor

Nilüfer Kozikoğlu, Boğaçhan Dündaralp ve Aslı Kıyak İngin ile söyleşi...

Boğaçhan Dündaralp

Archiprix (1997), Arkitera Genç Mimar Ödülü (2004), iki Ulusal Mimarlık Ödülü (1998-2006) ve YEM (Yapı EndüstriMerkezi) Ödülü (2008) başta olmak üzere öğrencilik yıllarından başlayarak birçok mimari ödül kazandı.

Sanatçı Cildo Meireles ile birlikte 'homeless home' projesini 8. İstanbul Bienali kapsamında hayata geçirdi (2003). Kassel-Kunsthalle Fridericianum Collective Creativity sergisi kapsamında Oda Projesi davetlisi olarak 'Yer'den Mekan'a' adlı sergi projesine katıldı (2005). 'Ev: Bir Yerleşme Müzakeresi' adlı mimarlık sergisinin editörlüğünü yaptı (2006). 10. İstanbul Bienali Küratörü Hou Hanru ve Pelin Tan tarafından kurulan KAHEM Stüdyosu'na 'masum bir eylem/innocent act' projesi kapsamında modernizm ve mimarlıkta eleştiri üzerinde çalışmak için davet edildi (2007). Np12 evleri projesi ile "Mies Van der Rohe Awards 2007" Uluslararası mimarlık ödüllerine nomine edilen mimarlardan biri oldu (2007). Londra-İstanbul mimarlık değişim programı için The Architectural Foundation (Londra) tarafından İstanbul'u temsil edecek üç genç mimardan (emerging architect) biri olarak seçildi (2009). Stefano Boeri'nin küratörlüğünü yaptığı ICIF -Iakov Chernikhov Internatıonal Foundation 'The Challenge Of The Time' temalı ödül için 22 ülkeden nomine edilen mimarlardan biri olarak yer aldı. 1. Antalya Uluslararası Mimalık Bienali (2011) için 'Deneysel Mimarlık İşleri' kapsamında üretim yapması için davet edildi.

Türkiye'den pek çok ulusal yayında projeleri ve yazıları yayınlandı, bölüm editörlüğü yaptı. Arch+, AD, WA gibi uluslararası yayınlarda çalışmaları ve yazıları ile Türkiye'den seçilen ofisler içinde yer aldı. 1. İstanbul Tasarım Bienali (2012) için davet edildi. Joseph Grima küratörlüğündeki 'Adhokrasi' sergisi kapsamında yaptığı 'Tokigiller Yaşam Mücadele Rehberi' işinin yanı sıra Yona Friedman'nın 'Haliç Merkezi' projesine sergi kapsamında yapılacak 'müdahale' ve Colombia Üniversitesi ortaklığında gerçekleştirilen 'Promiscuous Encounters' konuşmalar serisi için davet edildi. Çalışmalarından oluşan bir seçki 'Genç çizgiler/Young lines' adlı kitapta (2004), Londra Mimarlık Festivali kapsamında yayınlanan; İstanbul, Kent ve Mimarlık üzerine konuşmaları; "İstanbul Para-doxa" (2010) adlı kitapta yer aldı. Çeşitli mimarlık okullarında proje ve atölye yürütücülüğü yaptı. Alternatif eğitim ortamlarının oluşmasına katkıda bulundu. XII. Ulusal mimarlık ödülleri ve sergisi (2010) seçici kurul (jüri) üyeliği başta olmak üzere ulusal, profesyonel ve öğrenci yarışmalarında jüri üyeliklerinde bulundu. 2005'ten bu yana, mimarlık bilgi alanı içindeki çok pozisyonlu duruşu ile mimarlık ofisi 'ddrlp' nin yöneticiliğini yapmakta ve kent, metropol gibi katmanlı mimarlık problemleri ve farklı mimarlık ölçeklerine ilişkin çözüm stratejilerini araştırıp, geliştirmeye çalışmaktadır.