+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Arkitera Ödülleri ARKIMEET 2014''''te Sahiplerini Buldu

Her yıl Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen gelenekselleşmiş Arkitera Ödülleri, ARKIMEET 2014''''te sahiplerini buldu.

Sürdürülebilirlik Kavramı Gelişim ve Yatırımları ile Arkiparc 2013''''te Konuşuldu

Moderatörlüğünü Serdar Öncü''''nün yaptığı oturumun konuşmacıları Duygu Erten, Cristiana Fragola ve B-Design kurucularından Būlent Güngör oldu.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2014

Son başvuru tarihi 17 Ekim 2014.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2013

Son başvuru tarihi 2 Eylül 2013.

Bülent Ergin Güngör

1956 yılında Tekirdağ’da doğdu. Lisans eğitimini, sonrasında eğitmen olarak da görev alacağı Karadeniz Teknik Üniversitesinde tamamladı ve lisansüstü çalışmalarını ODTÜ Restorasyon dalında sürdürdü.

1996 yılında BG Architects’i kurdu. 2005 yılında faaliyete giren Bükreş ofisiyle birlikte yurtdışı faaliyetleri de hız kazandı.

Yurtiçi ve yurtdışında tamamlamış olduğu çeşitli ofis, otel ve konut projelerinin yanında, özellikle eğitim yapıları konusunda oldukça zengin bir deneyime sahiptir. Bu çalışmalarının en önemli örneklerinden biri son 10 yılda tasarım ortağı Roger Klein ile birlikte yürüttüğü Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü projesidir.

Kariyerinin başlangıcından itibaren Türkiye’nin en önemli tarihi yapılarının restorasyon projelerinde görev alan Bülent Güngör, bu alandaki bilgi birikimini kurucu üyesi olduğu Çekül Vakfı ile paylaşmaktadır. BG Architects ile yürüttüğü çalışmalarına, İstanbul ofisinin yanında Bodrum, Bükreş ve Princeton ofisleri bünyesinde devam etmektedir.