+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Tasarım Ne Bekler?

Tasarım alanında araştırma yapanlar için farklı disiplinlerden nasıl beslenebileceklerine ait referans bilgilerin derlendiği "Tasarım Ne Bekler?" kitabı ücretsiz ve herkese açık.

Hiçbir Üstad Böyle Kar Etmemişdir: Osmanlı İnşaat Teknolojisi Tarihi

Akın Nalça Kitapları''''nın en yenisi "Hiçbir Üstad Böyle Kar Etmemişdir: Osmanlı İnşaat Teknolojisi Tarihi" ismini taşıyor.

Louis Kahn’a Yeni/den Bakış

Editörlüğünü N. Müge Cengizkan, tasarımını Bülent Erkmen yaptığı Louis Kahn’a Yeni/den Bakış kitabı Pera Müzesi Yayınları tarafından yayınlandı.

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu''''nun Kitabı Yayınlandı

İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde basılan kitabın dağıtımını Yapı Kredi Yayınları yapıyor.

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Görsel Kimliğini Yeniledi

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, kurulduğundan beri kullandığı logoyu ve görsel kimliği revize etti.

Arredamento Sergisi - Bülent Erkmen''''in Konuşması

Arredamento tarafından SALT iş birliğiyle gerçekleştirilen 300 Sayı / 27 Yıl / 1 Dergi / Arredamento (Dekorasyon + Mimarlık) sergisi paralelinde, 25 Şubat Cumartesi günü saat 15.00''''de Bülent Erkmen SALT Galata''''da bir konuşma yapacak.

Çağdaş Mimarlıkta Yaratıcı Yineleme

Mimarlık tarihçisi Uğur Tanyeli''''nin konuk olacağı "Çağdaş Mimarlıkta Yaratıcı Yineleme" başlıklı etkinlik 27 Nisan günü Akbank Sanat''''ta yapılacak.

"Parajanov Müzesi''''nden Kalktılar, Giyindiler, Kuşandılar ve İstanbul''''a Geldiler"

Şiirsel sinemanın ustalarından ünlü yönetmen Sergey Parajanov (1924-1990) üzerine Pera Müzesi''''nde devam eden serginin tasarımını üstlenen Bülent Erkmen ile serginin tasarımı ve Parajanov''''un sanatına dair konuştuk.

"Mevcut Kültür ve Sanat Kurumlarını Mimarlığa İkna Etmek Durumundayız"

Louis Kahn''''a Yeni/den Bakış sergisi 12 Mart''''a kadar Pera Müzesi''''nde devam ediyor. Serginin küratörlüğünü üstlenen N. Müge Cengizkan''''la sergiyi, Louis Kahn''''ı ve sergiye eşlik eden kitabı konuştuk.

"Dileğim, Buradan Çıkan Malzemenin Başka Dile Çevrilecek Nitelikte Olabilmesi"

Akın Nalça Kitapları projesinin yürütücüsü Akın Nalça ile Türkiye''''de mimarlık yayıncılığını ve Akın Nalça Kitapları''''nın hikayesini konuştuk.

Bülent Erkmen