+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

SteelPRO 2017 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması Sonuçlandı

Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından bu yıl 14. kez düzenlenen yarışma sonuçlandı. 2 Haziran 2017 tarihinde, Arkitera Mimarlık Merkezi’nde, jüri üyelerinin tümünün katılımı ile gerçekleşen toplantıda yarışmaya gönderilen 23 proje değerlendirildi.

RAF Ürün Dergisi''''nin 65. Sayısı Çıktı!

Kasım ayında 65. sayısı yayınlanan RAF Ürün Dergisi''''nde birçok yeni firma ve ürünleri tanıtılıyor.

RAF Ürün Dergisi''''nin Eylül Sayısı Çıktı!

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından yayınlanan Türkiye’nin ilk ürün dergisi RAF, yayın hayatına başladığı günden itibaren çizgisini bozmadan mimarları ve uygulayıcıları en yeni ürünlerle buluşturuyor.

Baumit, 2016 Yılının Dış Cephesi’ni Madrid’de Seçti

Baumit, 2 Haziran tarihinde Madrid Town Hall Palacio de Cibelles’de düzenlenen final gecesinde yılın dış cephesini seçti. 2 yılda bir düzenlenen Baumit Life Challenge yarışmasının kazananı 2016 yılında Slovakya oldu.

GL!C Buluşmaları''''nın İlki Yapıldı

Grohe Türkiye ve Arkitera iş birliğiyle yapılan GL!C Buluşmaları’nın ilki 29 Mart Salı günü "Su" teması altında yapıldı.

Mimarlarla KonTAK Konferansları #13

"Mimarlarla KonTAK" serisinin onüçüncü konuğu 24 Nisan Perşembe günü saat 19:00''''da Bünyamin Derman!

Beykent Üniversitesi Mimari Proje Sergisi ve Paneli

Beykent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen sergi ve panel 25 şubat çarşamba günü Beykent Üniversitesi Ayazağa Maslak Yerleşkesi''''nde yapılacak.

Yeşil Rapido Dünya Çevre Günü Özel Etkinliği: Yeşil Binalar ve Ötesi

Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı 5 Haziran''''da Lazzoni Otel''''de yapılacak.

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları 01: Su

GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğinde mimarlara yönelik düzenlenen GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları''''nın ilki 29 Mart''''ta Grohe Live!Center''''da yapılacak.

SteelPRO 2017 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

SteelPRO -daha önceki isimleri ile, PROSteel, PROÇEL- Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması bu yıl 14. kez düzenleniyor. Toplamda 20.000 TL ödül dağıtılacak yarışmaya mimarlık ve mühendislik bölümü öğrencileri katılabiliyor.

Tropikal Savan İklimi Bölgesi Temel Eğitim Okulu Uluslararası Mimari Fikir Projesi Yarışması

Afrika''''da inşa edilecek Sahra Okulları için özgün, yenilikçi, çevreci ve ekonomik okul mimarisi geliştirilmesi amacıyla açılan yarışmaya proje teslim tarihi 26 Kasım 2015.

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2015: Haydarpaşa ve Çevresi

İstanbulSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan SOS İstanbul Fikir Projesi Yarışması''''nın bu seneki konusu Haydarpaşa ve çevresi olarak belirlendi.

7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması

TOKİ''''nin açtığı mimari proje yarışması.

Daha Çok Yarışma için Öncelikle Kamunun Yarışmalara İnanması ve Güvenmesi Gerekiyor

Kazandığı başarılarla yarışmalar konusunda oldukça deneyimli bir ofis olan DB Mimarlık''''ta kurucusu Bünyamin Derman ve ekibinden iki genç yarışmacı mimar Erhan Vural ve Can Özkan ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bünyamin Derman

1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü yüksek mimar ünvanıyla tamamladı. 1995'te Dilek Topuz Derman ile kurduğu DBArchitects'te mimari çalışmalarını devam ettirmektedir.

Mezuniyetinden sonra, 1989'a kadar İlgi Alpay Aşkun Mimarlık Bürosu'nda çalıştı. 1988-1996 yılları arasında, YTÜ'de mimari tasarım dersi proje yürütücülüğü yaptı. Aynı görevi 1999-2004 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde devam ettirdi.