+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kentsel tasarım yarışmasının sonuçları açıklandı:

Şişecam Düzcam'ın Mimarca Cam Etkinlik Serisinin İlki Düzenlendi

Şişecam Düzcam, Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle yeni bir etkinlik serisini sektör profesyonelleriyle buluşturdu.

Ankara'yı Değiştiren Projeler 10/10 Forumları 8/10 Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Merkez Binası

TSMD – Mimarlık Merkezi'nin Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda, 2013 senesi itibariyle başlattığı Ankara'yı Değiştiren Projeler 10/10 Forumları Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Merkez Binası projesi tartışıldı.

Ersa ile Mekanlar: Çalışma

Ersa Mobilya tarafından düzenlenen tartışma dizisinin ilki, "Ersa ile Mekanlar: Çalışma" başlığı altında 13 Mart Salı günü SALT Galata’da yapılacak.

Burak Ünder

1979 yılında İstanbul'da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi'nin ardından, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi.

Kariyerine Türkiye'nin büyük ve köklü mimarlık şirketlerinden Has Mimarlık'ta başladı. 2000-2007 yılları arasında şirkette sırasıyla proje mimarlığı, proje direktörlüğü ve stüdyo direktörlüğü görevlerinde bulundu. Konsept aşamasından uygulamaya kadar çeşitli büyük ölçekli projelerde yer aldı ve liderlik etti. Görevi süresince, Pei Cobb Freed & Partners, NBBJ, Llevelyn Davies Yeang ve REES Associates gibi tanınmış uluslararası şirketler ile çalışma fırsatını yakaladı ve proje süreçlerinin çeşitli aşamalarını bizzat bu şirketlerin ofislerinde deneyimleme şansını elde etti.

Sürdürülebilirlik ve enerji etkin tasarıma duyduğu ilgiyle birlikte 2007 yılında AVCI Architects'e katıldı. 2007-2014 seneleri arasında, kurulumunda yer aldığı Avcı Architects İstanbul Ofisi'nin ortağı ve direktörü olarak ulusal ve uluslararası birçok projeyi hayata geçirdi. Bu süreçte Gensler, FCB Studios, Atelier 10 gibi dünya çapında önemli şirketlerle iş birliği yaparak uluslararası deneyimlerini Türkiye'deki projelerine aktarma fırsatını yakaladı. Bu dönemde sürdürülebilirliği temel prensip edinerek yaptıkları çalışmalar arasında 2014 senesinde UK Building Awards'da En İyi Uluslararası Proje ödülünü alan Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Merkez Binası ve 2009 senesinde ulusal mimari proje yarışmasında birincilik ödülünü alan TOKİ Kayabaşı Master Plan ve Konutları yer almaktadır.

Çalışmalarını 2014 yılında kurduğu Ünder Tasarım Mimarlık Danışmanlık Şirketi'nde sürdürmektedir.