+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Nesin Sanat Köyü 2018 Mimarlık Programları Devam Ediyor

Nesin Sanat Köyü 2018 Mimarlık Programlarının ikincisi 9 - 22 Temmuz tarihleri arasında yapıldı. Gün içinde yapılan seminer ve atölye çalışmalarına ek olarak bazı akşamlar tüm köyün katılımına açık etkinlikler düzenlendi.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

9 Tasarım Ekibinin Yerleştirmeleri Beşiktaş Çiçek Festivali''''nde

6-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali''''nde, SO? Mimarlık ve Fikriyat''''ın davet ettiği tasarım ekipleri, Beşiktaş''''ın çeşitli kamusal alanlarına tasarımlarını yerleştirecek.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Odak Alanları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Yarışma, Milli Park alanı içindeki önemli odak noktaları ve onların bağlantı yolları boyunca oluşan sorunların güncel gereksinim, beklenti ve olanaklar doğrultusunda çözüme kavuşturulmasını amaçlıyordu.

Betonart Yaz Okulu''''nda İlk Gün Tamamlandı

9 gün sürecek olan Betonart Yaz Okulu''''nun ilk gününde neler oldu?

2012 Betonart Mimarlık Yaz Okulu

Yaz okulu, 03 - 12 Temmuz 2012 tarihleri arasında Isparta''''da gerçekleştirilecek.

Betonart Mimarlık Yaz Okulu 2013

Betonart Mimarlık Yaz Okulu''''nun 12.si 2-10 Temmuz 2013 tarihleri arasında Balıkesir''''de gerçekleştirilecek.

AçıkFakülte #34: "Common-action Gardens/Komün-aksiyon Bahçeler"

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen AçıkFakülte Seminerleri''''nin 34.''''sü 20 Kasım 2015, 13:15-14:00 saatleri arasında Santralistanbul''''da yapılacak.

Nesin Sanat Köyü 2018 Mimarlık Programları

2017 yılında Nesin Sanat Köyü’nde başlayan mimarlık programı, bu yaz da 25 Haziran – 5 Ağustos tarihleri arasında, ikişer haftalık üç ayrı program ile devam ediyor.

Boş Bir Oda Kendi Fonksiyonunu Yaratır: Tasarımcıların Yorumlarıyla Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Kurgusu Bahar Turkay''''a, yapımı Manifold’a ait, “Boş Bir Oda Kendi Fonksiyonunu Yaratır: Tasarımcıların Yorumlarıyla Saatleri Ayarlama Enstitüsü” başlıklı sergi 18-31 Mayıs tarihleri arasında, Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde görülebilir.

MimED 2017 Öğrenci Proje Yarışması

Bu sene 16.kez düzenlenen MimED 2017 Öğrenci Proje Yarışması''''na son başvuru tarihi 8 Kasım 2017.

Burcu Serdar Köknar

1974'te Antalya'da doğdu.

1997 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 2001'de İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Bina Bilgisi Programından yüksek lisans derecesini aldı. Eş zamanlı olarak çalışmalarını peyzaj tasarımına yoğunlaştırdı, genellikle mimari tasarım ve peyzaj tasarımı ara kesitinde işler üzerinde çalışmaya başladı, ilgi alanını bu şekilde geliştirdi. 2004-2007 yılları arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2013’te İTÜ Peyzaj Mimarlığı Doktora Programını tamamlayarak doktor unvanını aldı. 2014-2015 Eğitim yılından itibaren MEF Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda anonim. ekibi içerisinde profesyonel çalışmalarını sürdürmekte, akademik ortam ile pratik üretim ortamı birlikteliği üzerine yoğunlaşmaktadır.