+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Türk Serbest Mimarlar Derneği''''nin "30. Yıl Özel" Sayısı Çıktı

Bu yıl otuzuncu yaşını kutlayan Türk Serbest Mimarlar Derneği, hazırlamış olduğu "Serbest Mimar Özel Sayısı" ile derneğin otuz yıllık serüvenini anlatıyor.

S.O.S İstanbul Fikir Projeleri Öğrenci Yarışması Ödül Töreni ve Kolokyum’u Yapıldı

İSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması bu sene konu olarak Üsküdar Meydanı’nı ele almıştı.

2016 Ulusal Mimarlık Ödül Adayları Açıklandı

Mimarlar Odası’nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl XV. dönemi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri''''nde adaylar açıklandı. Kazananlar, 16 Mayıs''''taki ödül töreninde açıklanacak.

GL!C Buluşmaları''''nın İlki Yapıldı

Grohe Türkiye ve Arkitera iş birliğiyle yapılan GL!C Buluşmaları’nın ilki 29 Mart Salı günü "Su" teması altında yapıldı.

GROHE Türkiye ve Arkitera İş Birliğinde GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları Başlıyor

Dünyanın önde gelen sıhhi tesisat üreticisi GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğinde mimarlara yönelik GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları düzenleniyor.

"Modern Mimarlık Mirası ve Koruma Sorunları" Sempozyumu

"Modern Mimarlık Mirası ve Koruma Sorunları" Sempozyumu 6-7 Ekim 2011 tarihlerinde İTÜ Taşkışla''''da gerçekleşecek.

1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II

T.C. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II" 21-22 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları 01: Su

GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğinde mimarlara yönelik düzenlenen GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları''''nın ilki 29 Mart''''ta Grohe Live!Center''''da yapılacak.

Akbank Sanat Mimarlık Seminerleri Dizisi: "3 Çağdaş Sahne Yapısı - Kültürel Mirasın Yenilenmesi"

Cafer Bozkurt''''un Akbank Sanat Mimarlık Seminerleri Dizisi kapsamındaki vereceği seminer, 8 Aralık 2017''''de Akbank Sanat Merkezi''''nde yapılıyor.

Elazığ Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması

Elazığ Belediyesi''''nce düzenlenen serbest, ulusal, tek kademeli olarak ilan edilen yarışmanın proje teslim tarihi 7 Temmuz 2017.

Elazığ Belediyesi Gazi Caddesi Kentsel Yenileme ve Cephe Rehabilitasyonu Ulusal Mimari Proje Yarışması

Elazığ Belediyesi tarafından açılan yarışmaya son başvuru tarihi 2 Ekim 2015.

Arkitera İşveren Ödülü 2015 Başvuruları Başladı

Bu yıl 9. kez sahiplerini bulacak Arkitera İşveren Ödülü''''ne başvurmak / nomine etmek için son tarih 31 Temmuz 2015!

Knauf 8. Proje Yarışması

Türkiye genelinde yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, projelerini 24 Ağustos 2012 tarihine kadar teslim edebilirler.

Troya Müzesi Serbest Katılımlı, Tek Aşamalı, Ulusal Mimari Proje Yarışması

Çanakkale''''nin Tevfikiye Köyü''''nde yapılacak Troya Müzesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü''''nce serbest katılımlı, tek aşamalı, ulusal mimari proje yarışması ilan edilmiştir.

Cafer Bozkurt

1945'te İstanbul'da doğan Cafer Bozkurt, 1968'de İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden birincilikle mezun olmuştur.

1971'de kurduğu mimari büro, başkanı olduğu Cafer Bozkurt Mimarlık Ltd. Şirketi olarak devam etmektedir.

Kurulduğu günden beri yurtiçi ve yurtdışında Konut Yerleşmeleri, Turizm ve Rekreasyon Yapıları, Kültür ve Eğitim Yapıları gibi alanlarda yoğunlaşan çok sayıda projeler yapmış ve gerçekleştirmiştir. Ayrıca Tarihi Çevre ve Restorasyon konularında verdiği çok sayıda eser ile uzmanlaşmıştır.

Gerçekleşmiş dokuz projesi Aga Khan Ödülleri'ne aday gösterilmiştir. Bazı yapıları ulusal mimarlık ödülleri
kazanmıştır.

Mimarlık mesleğini ilgilendirilen konularda konferans ve toplantılara davet edilen Cafer Bozkurt, kariyeri boyunca çeşitli mimarlık okullarında misafir konuşmacı ve davetli öğretim görevlisi olarak bulunmuş ve ulusal mimarlık ve kentsel tasarım yarışmalarında jüri üyeliği yapmıştır. Projeleri, yapıları ve mimarlıkla ilgili makaleleri çeşitli mimari yayınlarda yer almıştır.

2002-2004 yılları arasında Ankara'da kurulan Türk Serbest Mimarlık Derneği'ne başkanlık yaptı. 2003 yılında ise, İstanbul Serbest Mimarlık Derneği'nin kurucu üyelerinden biri oldu ve 2005-2007 yılları arasında bu kuruma da başkanlık yaptı. Daha sonra 2008-2011 arasında Tarihi Yarımada'dan sorumlu 4 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'na üyelik ve başkanlık yaptı. 2011-2013 arasında ise Boğaziçi'nden sorumlu 3 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'na üyelik ve başkanlık yaptı.