+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması 1. Grup Sonuçları Açıklandı

Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması''''nda 1. grup sonuçları açıklandı.

Arkiv Seçkileri''''nde Yer Alan Projeler Arasından "Yılın Binası"nı Belirleyin

Arkiv Seçkileri 2012''''de 41 adet proje yer aldı. Peki jüri siz olsaydınız hangisini seçerdiniz? "Yılın Binası"nı Siz Belirleyin Arkiv Seçkileri''''nde yer alan projeler arasından "Yılın Binası"nı belirleyin...

Arkiv Seçkileri 2012 ile Yılın Nitelikli Yapıları Belirlendi!

Arkitera Mimarlık Merkezi''''nin, Türkiye''''deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl altıncısını gerçekleştirdiği ARKİV Seçkileri''''nin sonuçları belli oldu.

2012''''nin En Nitelikli Yapıları ARKİV Seçkileri''''nde Bir Araya Geliyor

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından her sene düzenlenen ve Türkiye''''de son bir yıl içinde üretilmiş olan nitelikli yapıları ön plana çıkarmayı hedefleyen Arkiv Seçkileri için süreç başlıyor!

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 20 Ekim 2017.

"30''''lu Yıllardan Bugüne Adı Geçen Mimarların Çoğunluğu Bu Durumu Yarışmalara Borçlu"

Meslek yaşamı boyunca 50''''nin üzerinde yarışmaya katılan ve pek çoğundan ödül ile dönüp 12 adet binasını yarışma projesi ile uygulayan mimar Erdoğan Elmas ile yarışmalar kapsamında bir söyleşi yaptık.

Çağla Akyürek Elmas

1970 yılında Ankara'da doğdu. Babası Mimar Orhan Akyürek'tir.

TED Ankara Koleji'ni bitirdi. 1991'de Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni birinci olarak tamamladı. ABD'de Ball State Üniversitesi'nden master derecesini aldıktan sonra Ankara'da 1995-1998 yılları arasında Aytöre Genç Mimarlık, YEG Mimarlık ve Ünal Tümer Mimarlık'ta çalıştı.

1998 yılından beri eşi ve ortağı Can Elmas'la birlikte Akyürek Elmas Mimarlık'ta mesleki çalışmalarına devam etmektedir.