+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri

Kültür ve sanat programlarıyla yeniden yayına başlayan TRT2''''nin, "Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri" başlıklı program dizisinin bu haftaki konuğu Can Çinici oldu.

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

TBMM’de Kültür Kıyımı Yapılıyor

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, CHP Ankara Milletvekili ve akademisyenler, TBMM yerleşkesinde Behruz Çinici ve Can Çinici tarafından tasarlanan Ağahan ödüllü eski halkla ilişkiler binasının ve TBMM Cami’sinin yıkım çalışmalarını yerinde incelediler.

Yarışmalarda Katılım Sayısını ve Niteliğini Ne Etkiler?

30 Temmuz''''da Ahi Evran-ı Veli Külliyesi’nde yapılan Kırşehir Gezegenevi ve Kültür Parkı Mimari Proje Yarışması kolokyumunda, yarışmalara katılım konusu tartışıldı.

GL!C Buluşmaları''''nın İkincisinde Otel Tasarımları Konuşuldu

GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğinde mimarlara, tasarımcılara yönelik olarak düzenlenen GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları''''nın ikincisi 24 Mayıs''''ta yapıldı.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye''''nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari''''de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul''''dan sonra ilk kez İzmir''''de düzenleniyor.

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi Mimarlık Haftası Etkinlikleri

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi Mimarlık Haftası temasını "Mimarlıkla Değişen Kentler" olarak belirledi.

Cami Mimarisi Paneli

Panel, 19 Kasım 2012 tarihinde saat 10:00-14:00 arası Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Elektronik Fakültesi Konferans Salonu''''nda yapılacak.

Ongun Onaran ve Can Çinici''''den Brahms Yorumları

Argos in Cappadocia - Bezirhane konserleri, kış dönemindende Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Profesörü Ongun Onaran''''a piyanoda mimar Can Çinici eşlik ediyor!

Mimarlarla KonTAK Konferansları #8

"Mimarlarla KonTAK" serisinin sekizinci konuğu 20 Mart Perşembe günü saat 19:00''''da Can Çinici!

Kırşehir Gezegenevi ve Kültürparkı Mimari Proje Yarışması

Kırşehir''''de bir gezegenevi ve kültür parkı tasarlanması amacıyla açılan yarışmanın proje teslim tarihi 18 Temmuz 2016.

Kemal Kurdaş Anıt Mezar Yarışması

Yarışmaya ODTÜ Mimarlık Fakültesi bölümlerinden birinin lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimini tamamlamış olan kişiler katılabiliyor.

Arkitera İşveren Ödülü 2013

Son başvuru tarihi 2 Eylül 2013.

Arkitera İşveren Ödülü 2012

Ödüle son başvuru tarihi 15 Ekim 2012.

Şişli Halide Edip Adıvar Külliyesi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Yarışmanın son teslim tarihi 23 Temmuz 2012.

"Parçaların oluşturduğu bütünün nasıl kurulduğu, neredeyse her seferinde benim için bir saplantıya dönüşüyor"

Can Çinici ile güncel mimari çalışmaları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik...

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’ndan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Mektup

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’nun, İztuzu Kumsalı Deniz Kaplumbağası Bakım Merkezi ve Günübirlik Rekreasyon Alanı Tasarımı Fikir Projesi Yarışması’nın şartnamesindeki hususlara itirazlarını ve gerekçelerini içeren mektubu:

17-18 Temmuz Düzce Sel Felaketi, Bu Kader Değil!

17-18 Temmuz tarihinde yaşanan Düzce Sel Felaketi kaderimiz değildir. Sel felaketiyle beraber yaşanan can ve mal kaybını belgelemek ve sonraki felaketlerin önüne geçmek üzere hazırlanmış bir yazıdır.

Can Çinici

1962 yılında doğdu. ODTÜ (MA, 1989) ve Londra Architectural Association’da (AA Grad Dipl., 1991) eğitim gördü.

Ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok ödül kazandı. Bunlar arasında 1995 yılında TBMM Cami ile Uluslararası Ağa Han Mimarlık Ödülünü, 1999’da Tepe Mimarlık Vakfı Ödülünü ve Ulusal Mimarlık Ödüllerini (1994 ve 2014)  saymak mümkündür. Aralarında 2008 - 2009 yılları arasında WA Community tarafından düzenlenen ‘7 Architects – 7 Hills’ ve 2012 Venedik Mimarlık Bienali kapsamındaki ‘Traces of Centuries and Future Steps’ sergileri de olan uluslararası organizasyonlara davet edildi. 2007 – 2012 arası Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı'nda atölye yürütücüsü ve kurucu olarak görev aldı. Halen Çinici Mimarlık bünyesinde faaliyet göstermektedir.