+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Architectural Offices

Pin It

Adana''''nın Yeni Simgeleri Kamuoyuna Duyuruldu

Adana''''nın marka değerini yükseltmek, tanınırlığını arttırmak ve kentin kalkınmasına katkıda bulunmak için ADANAGİAD''''ın düzenlediği ''''Simge Adana Projesi Yarışması''''nın sonuçları Adana Sheraton Oteli''''nde düzenlenen lansmanla kamuoyuna duyuruldu.

Yarımayla Yapanlar Buluşuyor 2017 - 1. Oturum

Yarımayla Yapanlar Buluşuyor 2017''''de, 2016 yarışmalarını kazananların yaptığı sunumlara yer verildi. Her bir sunum için ayrılan 10 dakikalık sürede, proje sahipleri kısaca projelerinden ve süreçte gelinen aşamadan bahsetti.

RAF Ürün Dergisi''''nin Ocak Sayısı Çıktı!

RAF Ürün Dergisi''''nin 66. sayısı çıktı! Ocak sayısı yeni ürün tanıtımları ve proje sayfasıyla dikkat çekiyor.

Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor 3. Yılında

Arkitera Mimarlık Merkezi’nin Yarışmayla Yap projesi kapsamında düzenlediği Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor etkinliklerinin üçüncüsü 1 Nisan Cumartesi günü Levent Kaleseramik Binası Dr. İbrahim Bodur Konferans Salonu’nda yapılacak.

11. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması Sonuçlandı!

RAF Ürün Dergisi''''nin 2017 Ocak sayısının kapağında yer alacak tasarım, Arkitera.com editörlerinin ön elemesi ve jüri üyelerinin oylarıyla belirlendi.

Ankara''''yı Değiştiren Projeler Forumları 4/10: İncek Life Konutları

Forum 19 Nisan 2013''''de TSMD Mimarlık Merkezi''''nde yapılıyor.

Ankara''''yı Değiştiren Projeler Forumları 5/10: Park Oran Konutları & İş-Konut Kulesi

Forum, 17 Mayıs 2013''''de saat 18:30''''da TSMD Mimarlık Merkezi''''nde yapılıyor.

Kent Merkezlerinde Yaya İzleri

TMMOB Şehir Plancıları Odası Trabzon Şubesi''''nin KTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü ile Mimarlık bölümü ve Peyzaj Mimarlığı Bölümlerinin birlikte düzenlediği "Kent Merkezlerinde Yaya İzleri" sempozyum ve atölye çalışması 11-14 Mart tarihleri arasında.

Obsessions

Celal Abdi Güzer''''in Türkiye çağdaş mimarlık ortamı ile ilgili yapacağı sunum sonrasında "takıntılar" üzerine konuşacak mimarların bir araya geleceği etkinlik 12 Haziran Cuma günü Roterdam Post Office''''de.

9. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri

13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü kapsamında düzenlenen Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri için 2017 yılının teması "Gelecek İçin Su" olarak belirlendi. Ödülün son teslim tarihi 10 Haziran 2017.

11. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Arkitera Mimarlık Merkezi, genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla RAF Ürün Dergisi’nin Ocak 2017 sayısının kapağında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması’nı düzenliyor.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması

Çanakkale Valiliği tarafından açılan yarışmanın ön seçim için son başvuru tarihi 30 Mayıs 2014.

Çerkeş LSV Doğal Yaşam Merkezi Ulusal Fikir Yarışması

Projelerin teslim edilmesi için son gün 27 Eylül 2013, posta ile gönderilen projelerin kabulü için son gün 30 Eylül 2013.

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’ndan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Mektup

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’nun, İztuzu Kumsalı Deniz Kaplumbağası Bakım Merkezi ve Günübirlik Rekreasyon Alanı Tasarımı Fikir Projesi Yarışması’nın şartnamesindeki hususlara itirazlarını ve gerekçelerini içeren mektubu:

17-18 Temmuz Düzce Sel Felaketi, Bu Kader Değil!

17-18 Temmuz tarihinde yaşanan Düzce Sel Felaketi kaderimiz değildir. Sel felaketiyle beraber yaşanan can ve mal kaybını belgelemek ve sonraki felaketlerin önüne geçmek üzere hazırlanmış bir yazıdır.

Can Kubin

1987 yılında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden Lisans derecesiyle mezun oldu.

1989 yılında ODTÜ Döner Sermaye Saymanlığı Ulus Tarihi Kent Merkezi Planlama Projesinde yer aldı. 1990–94 yılları arasında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev aldı. 1992 yılında ODTÜ Şehir Planlama Yüksek Lisans programını tamamladı. 1995 yılından itibaren mesleki ilgi alanları olan fiziksel planlama ile kentsel ve çevresel tasarım konularında serbest çalışmaya başladı ve bu güne kadar çok sayıda proje çalışmasında yer aldı. Meslek yaşamının ilk yıllarından itibaren kentsel tasarım ve planlama konularında uluslararası, ulusal ve davetli pek çok proje yarışmasına katılan ve çeşitli ödüller alan Can Kubin, halen kurucu ortağı olduğu Promim Çevre Düzenleme, Kentsel Tasarım, Bilgisayar hizmetleri Ltd. Şti. bünyesinde çalışmalarına devam etmekte ve ODTU'de yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.