+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

ARKIV''''de 2018

Arkiv.com.tr''''de geçtiğimiz sene boyunca yayınlanan projeler, mimarlar ve ofisler ile ARKIV''''de 2018''''i değerlendirdik.

Yere, İnsana ve Programa Gösterdiği Farkındalık ile Birinciliği Getiren Proje

Kolokyum, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve yarışmacıların aktif katılımı ile mesleki tartışma niteliğini yerine getirdi.

İnegöl Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Eski hastanenin bulunduğu alanda yapılması planlanan Belediye Binası için düzenlenen mimari proje yarışmasına 49 proje katıldı. Jürinin değerlendirmesi sonucunda ödül alan ekipler bugün açıklandı.

İpekyolu Belediye Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Van İpekyolu Belediyesi''''nin açtığı yarışma sonuçlandı.

"9 Katlı Belediye Hizmet Binası İle Şehre Yeni Bir Hançer Saplamak İstiyorsunuz"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Hizmet Binası, Meydan ve Çevresinin Düzenlenmesi Mimari ve Kentsel Tasarım Projesi Yarışması’nın kolokyumu ve ödül töreni 25 Nisan 2014 Cumartesi günü yapıldı.

İKÜ Salı Söyleşileri 4: Kadir Uyanık, Ervin Garip, Can Tamirci

İKÜ İç Mimarlık Kulübü''''nün düzenlediği Salı Söyleşileri''''nin bu haftaki konukları Kadir Uyanık, Ervin Garip ve Can Tamirci.

Mimarlık Ofisleri ve Mimari Yarışmalar Söyleşisi

4 Nisan 2018 Çarşamba günü, 16:00''''da YTÜ Yıldız Kampüsü, Alpay Aşkun Konferans Salonu''''nda Can Tamirci ile "Mimarlık Ofisleri ve Mimari Yarışmalar" konulu bir söyleşi yapılacak.

"Mimar, En Çok Kendi Tasarladığı Yapıda Vakit Geçirmeli"

Genç mimarlarla piyasadaki deneyimlerini konuştuğumuz "Buralarda Yenisiniz Galiba?" söyleşi serisine Can Tamirci ile devam ediyoruz.

Can Tamirci

Can Tamirci 1984’te Ankara’da doğdu.

2007 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. TAV Esenboğa Havalimanı İnşaatı ile Uygur Mimarlık ve Emre Arolat Mimarlık ofislerinde staj eğitimi gördü. 2007 yılında Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım programında yüksek lisans çalışmalarına başladı. Programa ara verdiği 1 yıl süresince Tabanlıoğlu Mimarlık bünyesinde farklı ölçeklerde konsept projeler üretti. 2010 yılında yüksek lisans programını tamamladı. Eğitimi sırasında Roterdam, Brüksel ve İstanbul'da düzenlenen akademik sergilerde projelerine yer verildi. Akademik eğitiminin ardından Turkmall Market Yatırım şirketinde 1 sene proje koordinatörü olarak görev yaptı. 

Mesleki pratikleri sırasında Konut, Ofis ve Alışveriş Merkezi projeleri üzerinde detaylı çalışma olanağı buldu. ‘NSMH’, ‘Teğet Mimarlık’ ve ‘Ergün Mimarlık’ ofisleri ile makro ölçekli projelerde proje ortaklıkları kurdu. Eğitim ve ofis deneyimlerinin yanı sıra; çalışmalar yürüttüğü ulusal yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı. 2012 yılında ‘Tamirci Mimarlık’ şirketini kurdu ve çalışmalarını kendi ofis bünyesinde sürdürmektedir.