+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

"Dünyayla İlişki Kurmak Çok Kolay ama Bir Vesileye İhtiyacınız Var"

Kerem Piker “Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor” söyleşi dizisinde Celal Abdi Güzer’in konuğu oluyor.

"Şiirin Dili de Mimarlığın Dili de Önce Yürekten Sonra Coğrafyadan Geçiyor"

Cengiz Bektaş, “Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor” söyleşi dizisinde Celal Abdi Güzer’in konuğu oluyor.

"Mimarlık Bir Tutku, Bütün Bu Başıma Gelenlere Rağmen"

Ragıp Buluç “Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor” söyleşi dizisinde Celal Abdi Güzer’in konuğu oldu. Kültür, sanat, mimarlık ilişkisini değerlendiren Buluç, tasarımlarının geçirdiği süreçlerden kesitler paylaştı.

"Daha İyi Bir Kentte Yaşadığımızı Kanıtlamak İstiyorsak, Bir Şeyler Yapmalıyız"

“Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor” söyleşi dizisinde Celal Abdi Güzer’in konuğu olan Ali Cengizkan şiir, kent, mimarlık ilişkisi ve mimarlık eğitimi hakkında değerlendirmelerde bulunuyor.

Kalebodur''''la Mimarlar Konuşuyor "Kampüs", İzmir Ekonomi Üniversitesi''''nde Öğrencilerle Buluştu

Kalebodur, üniversite öğrencileri ile buluşmaya devam ediyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi''''nde Prof. Dr. Celal Abdi Güzer''''in moderatörlüğünde yapılan söyleşide, ödüllü mimarlar Han Tümertekin ve Nevzat Sayın öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II

T.C. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II" 21-22 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

"Batıdaki Doğu”: Avrupa kentlerini çok kültürlü değişim kapsamında anlama ve yeniden okuma

Panel, 12 Mart Pazartesi günü saat 18:30''''da Berlin''''de gerçekleşiyor.

Ulusal Mimarlık Ödülleri 1988-2012 Üzerine Değerlendirmeler

Panel, 8 Haziran Cuma günü saat 17:00''''da Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi''''nde gerçekleşiyor.

Daha İyi Kentler, Daha İyi Yaşamlar: Mimar(lık)la Değişen Kentler

Panel, 30 Ekim 2012 günü saat 18:00 - 20:00 arası Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Karaköy Binası''''nda gerçekleşiyor.

SteelPRO 2017 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

SteelPRO -daha önceki isimleri ile, PROSteel, PROÇEL- Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması bu yıl 14. kez düzenleniyor. Toplamda 20.000 TL ödül dağıtılacak yarışmaya mimarlık ve mühendislik bölümü öğrencileri katılabiliyor.

Bandırma Tasarım Parkı Yarışması

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından serbest uluslararası olarak ilan edilen yarışmanın proje teslim tarihi 24 Şubat 2017.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017

Mimar Turgut Cansever anısına dağıtılan Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri bu yıl "Kamu Yapıları ve Kamusal Alanlar" konusunda mimari proje dalında verilecek. Başvuru için son tarih 23 Ocak 2017.

Ulusal Çelik Yapı Ödülleri 2016

Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından çelik yapı uygulamalarına verilen ödüllere başvuru için son tarih 24 Ekim 2016.

Adana - Seyhan Sucuzade Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında Kent Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması

Adana Belediyesi tarafından serbest, ulusal ve iki aşamalı olarak açılan yarışmada birinci aşama proje teslim tarihi 28 Haziran 2016.

Kanıksanmış Üretim Süreçlerinin Alternatifi Nedir?

IABA Uluslararası Mimarlık Bienali''''nin açılış gününde Bienal küratörü Celal Abdi Güzer ile şablon kavramına ve mimarlık üretimine dair çok özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Celal Abdi Güzer

1960 yılında Ankara'da doğan, mimarlık eğitimini 1982 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde tamamlayan, CAG Mimarlık Atölyesi'nin kurucusu mimar, akademisyen.

Bir süre İngiliz Hükümeti bursu ile Newcastle Upon Tyne Üniversitesi'nde "Mimarlıkta Eleştiri" üzerine çalışmalar yapan Güzer, aynı konuda ODTÜ'den doktora derecesini aldı.

ODTÜ Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcılığı, Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Mimarlar Derneği 1927 Genel Sekreterliği ve Mimarlar Derneği 1927 Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.