+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

BETONART’ın “Detay” Temalı 55. Sayısı Çıktı

BETONART, konuk editörlüğünü Cem Sorguç’un üstlendiği 55. Sayısında “Detay” temasını işliyor.

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Nemrut Kalderası Yarışması''''nın İptali ve Uluslararası Platformda Yeniden Açılmasına İlişkin Bilgilendirme Yazısı

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ilan edilen "Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması"nın iptal edilmesi ve uluslararası platformda yeniden açılması üzerine jüri üyeleri konuyla ilgili bilgilendirme metni yayınladı.

Jüri Üyelerinden Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması''''nın İptaliyle İlgili Açıklama Metni

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ilan edilen "Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması"nın iptal edilmesi üzerine jüri üyeleri konuyla ilgili açıklama yayınladı.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2013

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan Yarışmayla Yap Projesi kapsamında, 7 Mayıs 2013''''te İstanbul Teknik Üniversitesi''''nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Kocaeli Üniversitesi MTK Söyleşileri: TeCe Mimarlık

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen söyleşi serisinin konuğu 12 Mayıs Pazartesi günü TeCe Mimarlık oluyor.

Eğitimde Alternatif Mimarlık Arayışları

Küratörlüğünü Şebnem Yalınay Çinici''''nin yaptığı "VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: Hayallerden Gerçekler – Eğitim Üzerine Projeksiyonlar" sergisinin açılış günü 15 Ekim''''de "Eğitimde Alternatif Mimarlık Arayışları" isimli bir panel düzenlenecek.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2018

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı’nın 2018 yılında 16. dönemi düzenleniyor.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 20 Ekim 2017.

Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından açılan serbest, ulusal mimari proje yarışmasına proje teslimi için son tarih 12 Eylül 2017.

Bornova Evka 3 Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu Mimari Proje Yarışması

Bornova''''da Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu projesinin elde edilmesi amacıyla açılan mimari proje yarışmasında proje teslimi için son tarih 7 Şubat 2017.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2016

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 23 Eylül 2016.

"En Az Yarışma Süresi Kadar Vaktin, İhale Sürecinde de Harcandığını Biliyoruz"

İlk binalarını yarışmada aldıkları birincilik ile uygulama imkanı bulan TeCe Mimarlık''''ın kurucuları Tülin Hadi ve Cem İlhan ile yarışmalar üzerine bir söyleşi yaptık.

Cem İlhan ile Taksim Yayalaştırma Projesi Üzerine...

Cem İlhan ile Taksim Yayalaştırma Projesi üzerine bir video söyleşi gerçekleştirdik.

"Aslında Binanın Kendisi Neden Aday Gösterdiğimizi Söylüyor"

2011 Arkitera İşveren Ödülü''''ne layık görülen projelerden biri olan Vehbi Koç Vakfı Kültür ve Sanat Merkezi''''nin mimarları Tülin Hadi ile Cem İlhan ve işverenlerinden Alper Çelik ile görüştük.

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’ndan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Mektup

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’nun, İztuzu Kumsalı Deniz Kaplumbağası Bakım Merkezi ve Günübirlik Rekreasyon Alanı Tasarımı Fikir Projesi Yarışması’nın şartnamesindeki hususlara itirazlarını ve gerekçelerini içeren mektubu:

17-18 Temmuz Düzce Sel Felaketi, Bu Kader Değil!

17-18 Temmuz tarihinde yaşanan Düzce Sel Felaketi kaderimiz değildir. Sel felaketiyle beraber yaşanan can ve mal kaybını belgelemek ve sonraki felaketlerin önüne geçmek üzere hazırlanmış bir yazıdır.

Cem İlhan

1987'de İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü, 1988'de AA School of Architecture'da yüksek lisans çalışmasını tamamladı. 1994 yılından itibaren Tülin Hadi ile ortak çalışmaya başladı.

Mezuniyetten sonra 1987-1988 yılları arasında Londra'da AA School of Architecture'da yüksek lisans çalışmasını tamamladı. 1988'de halen çalışmalarını sürdürdüğü kendi bürosunu kurdu. 1992-1994 yılları arasında özkan Sunar ile çeşitli yarışmalarda ödüller kazandı. 1994 yılından itibaren özkan Sunar ile ayrılan Cem İlhan, Tülin Hadi ile ortak çalışmaya başladı. Birlikte katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli ödüller aldılar. Yarışma etkinliği dışında iç mekan tasarımı ve uygulaması, kentsel tasarım gibi alanlarda da çalışan Cem İlhan müzikle aktif olarak (gitar-vokal) ilgilenmektedir. 1997-98 yılları arasında Hüsamettin Kocan Atölyesi ile çeşitli çağdaş atölye etkinlikleri içinde bulundu. Tülin Hadi ile evli olan Cem İlhan, Can ve Deniz'in babasıdır.