+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Bursa Hisar Kentsel Koruma Analiz Çalışması

Bursa Hisar Bölgesi için geliştirilecek projelere altlık sağlaması için üretilen kitap, cm mimarlık işbirliğinde Osmangazi Belediyesi için hazırlandı.

TürkSMD 13. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

TürkSMD 13. Mimarlık Ödülleri Töreni, mimarlık ve yapı sektörünün paydaşlarının geniş katılımıyla 16 Şubat 2019 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi''''nde düzenlendi.

PETRA 25 Yaşında

PETRA The Flooring Co. bu sene kuruluşunun 25. yılını kutluyor.

TSMD Mimarlık Ödülleri, Adaylarını Bekliyor

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından iki yılda bir verilen TSMD Mimarlık Ödülleri''''nin 13.süne aday göstermek için son tarih 6 Temmuz 2018.

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin''''in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü''''ne, Mimarlığa Katkı Ödülü''''ne ve Anma Programı''''na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

VitrA ile Venedik Mimarlık Bienali''''ne Doğru

Mimar Arman Akdoğan''''ın moderatörlüğünde yapılacak panelde, konuşmacı olarak Burak Altınışık, Cem Sorguç, Han Tümertekin ve Ömer Selçuk Baz yer alacak.

Avangard Dediğin Bugün Var Yarın Yok mu?

Sanatatak.com mimarlık yazarı Yağmur Yıldırım''''ın mimar Cem Sorguç''''la gerçekleştireceği sohbet, 23 Kasım''''da IWSA''''da düzenleniyor.

"Mimarlık ve Müzik" Konferansı

İstanbul SMD''''nin düzenlendiği paneller serisinin "Mimarlık ve Müzik" konulu ilk konferansı 11 Ocak 2016 Pazartesi günü, 19.00-20.30 saatleri arasında Salt Galata''''da yapılacak.

Geç Olmadan Eve Dön: Konutun Serüveni Üzerine Bir Sergi

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi''''nin 5. sergisi, Cem Sorguç''''un küratörlüğünde konuta odaklanıyor.

Akbank Sanat Mimarlık Seminerleri Dizisi: Dünyevileştirme

Mimar Cem Sorguç''''un, Akbank Sanat Mimarlık Seminerleri Dizisi kapsamındaki vereceği seminer 12 Nisan Salı günü, saat 18.30''''da yapılacak.

GEMSS - Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi

Çağdaş mimarlık ortamında 40 yaş ve altındaki genç mimarlar tarafından üretilen yenilikçi fikir ve projeleri kayıt altına almayı ve geniş kitlelerle buluşturmayı hedefleyen GEMSS’e katılım için son başvuru tarihi 21 Temmuz.

İzmir Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi Mimari Proje Yarışması

Selçuk Belediyesi tarafından ilan edilen yarışmada projelerin teslim tarihi 15 Kasım 2016.

İnegöl Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

İnegöl Belediyesi''''nin hizmet binasının tasarlanması amacıyla açılan yarışmaya proje teslim etmek için son tarih 24 Mayıs 2016.

PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

“PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması” bu yıl 16’ıncı kez düzenleniyor. Bu yarışma tam 16 yıldır ülkemizdeki Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerine profesyonel yaşama adım atmadan önce bir prova imkanı sunuyor.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2016

Bu yıl 15. kez düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri''''ne katılım için son tarih 1 Nisan 2016.

"Mimarın Özne Olarak Belirmediği Gibi Bu Sergi Bir Son Söz Söylememeli"

VÇMD''''nin son sergisinin küratörü Cem Sorguç''''la geçmişten bugüne konutun hikayesini ve Geç Olmadan Eve Dön sergisini konuştuk.

"El, Beyin ve Göz Koordinasyonunu Sağlamak Mecburiyetindeyiz"

CM Mimarlık''''ın kurucusu Cem Sorguç ile projeleri, tasarım süreçleri, İstanbul''''un güncel değerlendirmesi, edebiyat ve müziğin mimari anlayışıyla nerelerde kesiştiği gibi konularda keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Cem Sorguç

1968 yılında dünyaya gelen Cem Sorguç, 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde başladığı mimarlık eğitimini 1993 yılında tamamladı.

1987-1992 yılları arası yarı zamanlı, 1992-2000 yılları arası ise tam zamanlı olarak proje ve şantiye mimarlığı yaptı. 2000 yılından beri kurucusu olduğu CM Mimarlık Ltd. bünyesinde mimarlık yapıyor. Mimarlar Odası 23939 no’lu üyesi ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) üyesidir. Aynı zamanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi mimari proje atölyelerinde davetli öğretim görevlisidir.