+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için yeni bir yerleşke tasarımı elde etme amacıyla açılan ve 32 adet projenin teslim edildiği proje yarışması sonuçlandı.

İstanbul’a Nefes Aldıracak Proje

Vizyon Atölyesi’nin yeni projesi ‘Yeşil Yol’, E-5 ile TEM arasındaki 50 kilometrelik alanda 5 milyon metrekarelik yeşil alan oluşturmayı hedefliyor.

Kıyı-Köşe 2015 Tasarım Açık Çağrısında Seçilen Projeler Açıklandı

Kıyı-Köşe 2015 Tasarım Açık Çağrısında TAKdir edilen projeler belirlendi.

İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Master Planı Yarışması Sonuçlandı

350 bin metrekare alanın yenilenmesine yönelik düzenlenen yarışmaya 17 ekip projesiyle katıldı. 17 ekipten dereceye girenler şu şekilde...

EMİNEVİM Tuzla’da Konut Yerleşimi Tasarımı Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ile Emin Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışma sonuçlandı.

AA İstanbul Visiting School 2013: Vertical Interventions

Etkinlik, 04-12 Nisan 2013 tarihleri arasında İTÜ'de düzenleniyor.

Kentsel Bulmaca

Farklı meslek gruplarının katılımcı ve aktif ortamda kamusal alan planlaması ve tasarımı sürecini yönetip, öneriler geliştireceği "Kentsel Bulmaca" atölye çalışması 17 Ekim - 30 Kasım tarihleri arasında Vizyon Atölyesinde.

Damla TuranDamla Turan (1989) Çift Anadal Programı kapsamında mimarlık ve peyzaj mimarlığı alanlarında lisans derecelerini İstanbul Teknik Üniversitesi'nden almıştır. 2009 yılında TU Darmstadt'da Erasmus Değişim Programı kapsamında okumuştur. Darmstadt'da aldığı mimari proje dersinde bir ay süre ile Vietnam'da Saigon nehri kıyısında üniversite kampüsü projesi üzerinde çalışmıştır. 2012 yılında Fulbright bursu kazanıp Amerika'da okumaya hak kazanmıştır. Aynı yıl katıldığı "Fill the City" yarışmasında birinci olup Domus Academy Milano'da bir yıl süre ile burslu olarak Kentsel Vizyon ve Mimari Tasarım üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Şu an GMW Mimarlık'ta çalışmaktadır. Eşzamanlı olarak Kentsel Vizyon Atölyesi ile Türkiye'de çeşitli şehirlerde kentsel tasarım projelerinde rol almaktadır. Kendisi birçok mimari, peyzaj tasarımı ve kentsel tasarım yarışmalarında ekip ve bireysel olarak ödüle layık görülmüştür.