+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

Mahalle Tasarımı Fikir Yarışması 2. Aşama Sonuçları Açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın "Şehir 2023" vizyonu çalışmaları kapsamında İlbank tarafından düzenlenen Mahalle Tasarımı Fikir Yarışması'nın 2. aşama sonuçları açıklandı.

Nesin Sanat Köyü 2017 Mimarlık Yaz Okulu Programı'nın Birincisi Yapıldı

2015'te Işın Önol koordinatörlüğünde hayata geçirilen Nesin Sanat Köyü, bu sene ilk defa mimarlık programlarına da ev sahipliği yaptı.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması Soru ve Cevapları Yayınlandı

Proje teslim tarihi 16 Mayıs 2017 olan yarışmada 49 adet soru cevaplandı.

"Mimarlık Eğitiminde Stüdyo Kültürü" Paneli

İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım Kuram Yöntem ve Eleştiri Çalışma Grubunun düzenlediği panel serisinin ilki 6 Mayıs'ta düzenleniyor.

Dokunsal Temsil Atölyesi

İTÜ Mimarlık Fakültesi, Altı Nokta Körler Vakfı ve Emirgan Altı Nokta Görme Engelliler Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde düzenlenen atölye çalışması 27 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında. Başvurular için son tarih 22 Mayıs!

Mikrokozmos.zip: Peyzaj Mimarlığı ve Kamusallık Üzerine Konuşmalar

DS Mimarlık'ın kurucuları Deniz Aslan ve Sevim Aslan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan Mikrokozmos.zip 5 Mart'ta Studio-X'te düzenleniyor.

Nesin Sanat Köyü Mimarlık Programı-2017 Yaz Okulu 01

Nesin Sanat Köyü'ndeki birinci mimarlık yaz okulu 12-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

Kent Okumaları I

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı tarafından "Kent Okumaları I" isimli seminer dizisi kapsamında düzenlenen etkinlikler, her Perşembe 16:00 - 19:00 saatleri arasında Çelik Bina Konferans Salonu'nda yapılacak.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin geliştirdiği Türkiye Mimarlık Yıllığı, yerli veya yabancı tasarımcılar tarafından, son bir yılda üretilen yapılı çevreyi tartışmaya açmayı, sergilemeyi ve belgelemeyi amaçlıyor.

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2017: Üsküdar Meydanı

İstanbulSMD'nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul'un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması'na son başvuru tarihi: 28 Kasım 2017.

19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması

Samsun'da açılan kentsel tasarım yarışmasına proje teslim etmek için son tarih 16 Mayıs 2017.

11. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Arkitera Mimarlık Merkezi, genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla RAF Ürün Dergisi’nin Ocak 2017 sayısının kapağında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması’nı düzenliyor.

2016 YTONG Mimari Fikir Yarışması: Yersizlik İçin Bir Yer

YTONG'un bu yıl 18. kez düzenlediği fikir yarışmasında “Yersizlik İçin Bir Yer” temasıyla “göç”, “mültecilik”, “mekân” ve “aidiyet” sorununa odaklanılıyor. Son katılım tarihi 1 Haziran 2016.

"Mimar, Peyzaj Mimarı, Restoratör Değiliz; Biz Bir Ara Dişliyiz"

DS Mimarlık'ın ortakları Deniz Aslan ve Sevim Aslan ile "MİKROKOZMOS | Öncesinden bugüne DS Mimarlık'ın 30 yılı" * sergisi ve "Atipik Bir Mimarlık Pratiği Olarak DS, Kır Resminden Peyzaja – Belgelemeden Korumaya" ** kitabı hakkında konuştuk.

Tasarım Eğitimi İmgelemin Tetiklenmesidir

DS Mimarlık'tan Deniz Aslan ile peyzaj mimarlığının durması gereken yeri ve gerçek kapsamını konuştuk.

Deniz Aslan

İstanbul 1964 doğumlu Deniz Aslan lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nden almıştır.

Yüksek Lisans derecesini ise Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Planlama Programında, "Peyzaj Mimarlığı Açısından İstanbul Boğazının Yeşil Dokusunun Tarihi Süreci ve Halkın Kullanımına Açılmış Rekreatif Alanların İrdelenmesi" tezi ile yapmıştır. 2000 Yılında İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarım üzerine Doktora derecesini almıştır.

Aslan, (Arda İnceoğlu ile beraber) Denizli Tenis Kulübü projesi ve Ortaköy Musevi Mezarlığı Projeleri ile Genç Mimarlar Ödülü'nü kazanmıştır. 8. Ulusal Mimarlık Ödülleri programı kapsamında, ABS Merkez Binası Projesi ile tasarımında birlikte çalıştığı Arda İnceoğlu, İpek Yürekli, Sevim Aslan ve Cem Altun ile birlikte Ulusal Mimarlık Ödülü'nü hak kazanmıştır. Gene aynı ödül programı kapsamında, "Hayaller ve Düşünceler" kategorisinde, küratörlüğünü yaptığı "Boşlukta Uygulamalar" adlı workshop çalışması ile de ödül almıştır. Ulusal yarışmalarda birçok ödüle hak kazanmıştır. Makale ve projeleri ulusal ve uluslararası medyada yer almıştır. Aynı zamanda birçok sergide katkısı, Workshop küratörlüğü ve jüri üyelikleri vardır.

İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nün kurulmasında önemli rolü bulunmaktadır. Akademik kariyerini halen aynı üniversitede mimarlık fakültesinde mimarlık bölümü öğretim görevlisi olarak devam ettirmektedir. Trafo Mimarlık Şirketi'nin kurucu üyelerinden biridir ve DS Mimarlık kurucu ortağıdır.