+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması Sonuçlandı

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından düzenlenen Gönüllülük Esaslı "Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması" sonuçlandı.

Uzundere Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması Kolokyumu ve Ödül Töreni

Karabağlar Belediyesi tarafından ulusal çapta düzenlenen ve rekor olarak nitelendirilebilecek oranda katılımın gerçekleştiği “Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması", ödül töreni ve kolokyum ile sona erdi.

Süleymanpaşa Belediye Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışmasına katılan 84 proje jüri tarafından 14-18 Eylül tarihleri arasında değerlendirilmiş olup değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon alan proje ekipleri aşağıdaki gibidir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için yeni bir yerleşke tasarımı elde etme amacıyla açılan ve 32 adet projenin teslim edildiği proje yarışması sonuçlandı.

Eskizlerle Bursa Sergisi Açıldı

Mimarlar Odası Bursa Şubesi, Mimar Sinan Haftası 2017 yılı etkinlikleri kapsamında ‘Eskizlerle Bursa’ sergisinin açılışını yaptı.

Age: Twenty - Something

Paneller, 15-21-29 Kasım ve 6-13-20-27 Aralık tarihleride İstanbul ve Ankara''''da eş zamanlı yapılıyor.

Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler

"Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler" adlı söyleşi 25 Haziran Salı sünü saat 13.30''''da Tepe Prime m1886 Galeri''''de gerçekleşecek.

Mimarlık Konuşmaları 1: Yarışmalar-Uygulamalar

Çok sayıda projeye imza atan ''''İKİ + BİR MİMARLIK'''', yapımı tamamlanmış olan ''''Kadirli Belediyesi Hizmet Binası'''' ve diğer yarışma projeleri üzerinden bir yarışma ve uygulama sürecinin deneyimlerini, kısaca ''''projelerin hikayelerini'''' paylaşacaklar.

Mimarikatür

Deniz Dokgöz''''ün mimarlık ve kent üzerine çizdiği karikatürlerden oluşan "Mimarikatür" isimli sergi 27 Şubat-25 Mart tarihleri arasında İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi''''nde gezilebilir.

10. Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması

Mimarlar Odası Antalya Şubesi tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması''''nın onuncusu 1-3 Mayıs tarihleri arasında Kemer Limak Limra Otel''''de olacak.

"İzmir Elektrik Fabrikası Ne Olmak İster" Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Mimarlar Odası İzmir Şubesi tarafından, İzmir Elektrik Fabrikası ve yakın çevresinin kamunun yararına ve kente değer katacak biçimde tasarlanması için düzenlenen yarışmaya son teslim tarihi 7 Mayıs 2019.

Kentsel Belleğin İzleri Üzerinden Akhisar Eski Belediye Meydanı ve Çevresi Ulusal Mimarlık ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması

Akhisar Belediyesi tarafından açılan yarışmaya proje teslimi için son tarih 1 Şubat 2019.

“Mahallem: Bakırköy” Uluslararası Katılımlı Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenen serbest, uluslararası katılımlı ve tek aşamalı öğrenci mimari fikir projesi yarışmasına proje teslimi için son tarih 17 Ekim 2017.

“B.E.N. Bakırköy: Bakırköy Etkinlik Noktası” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenen yarışmaya proje teslim etmek için son tarih 18 Nisan 2017.

''''''''Yarışmayla Yap Bir Tavsiye ya da Provokatif Bir Söz''''''''

MTSO Hizmet Binası ve İş Merkezi eşdeğer ödül sahiplerinden Deniz Dokgöz ve Ferhat Hacıalibeyoğlu ile yarışmalar üzerine bir söyleşi yaptık.

Deniz Dokgöz

1976 yılında Çorum'da doğdu.

1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mimarlık lisans diplomasını aldı. 2002 yılında İYTE Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Ana Bilim Dalı’ndan; “Cezaevi Mimarlığı Mekansal Organizasyonlarının Cezalandırma Sistemlerine Bağlı Olarak Tipolojik Analizi” başlıklı tezi ile Yüksek Lisans (B.Arch) 2012 yılında ise DEÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı’ndan; “Karikatürün Hedef Nesnesi Olarak Mimarlığın Kübik Ev Üzerinden Eleştirisi” başlıklı tezi ile Doktora (Ph.D) derecesi alarak mezun oldu. Halen Mimarlık Fakültesinde Doç.Dr olarak çalışmakta ve akademik çalışmalarının yanı sıra 2005 yılında Orhan Ersan ve Ferhat Hacıalibeyoğlu ile birlikte kurdukları İkiartıbir Mimarlık bürosunda çalışmalarını sürdürmektedir.  İkiartıbir Mimarlık’la birlikte 8’i birincilik ve 4’ü eşdeğer birincilik olmak üzere ulusal mimari proje yarışmalarında toplam 29 ödül aldı ve çeşitli yapıları inşa edildi. Ulusal ve öğrenci mimari proje yarışmalarında çeşitli jüri üyelikleri yaptı. Yarışmalar üzerine düzenlenen çeşitli ulusal sempozyum, çalıştay ve panellere davetli konuşmacı olarak katıldı, yarışmalar pratiği ile ilgili olarak bildiriler ve makaleler hazırladı. Ayrıca Karikatür alanında çalışmalarını sürdürmekte ve Ulusal-Uluslararası 18 ödülü bulunmaktadır.

Projeleri