+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Deniz Ertek Karlıdağ

2001 yılında Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu.

Profesyonel pratiğine eşzamanlı olarak 2006 yılında, ODTÜ Mimarlık ve Kentsel Tasarım Yüksek Lisansını '' Kullanıcılar için Mezarlıkların Sembolik Anlamı: Karşıyaka Mezarlığı'' başlıklı tezi ile tamamlamıştır.

2001-2006  yılları arasında çeşitli Mimarlık, İç Mimarlık ve Peyzaj projeleri yürütmüştür. Birçok büyük ölçekli Kentsel Tasarım ve Peyzaj projelerinin ana müellifi olmuştur.

2006 yılından itibaren Onur Karlıdağ ile birlikte kurmuş oldukları Craft312 Studio tasarım ofisinde Mimarlık, İç Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı alanlarında; büyük ölçekli ofis binaları, eğitim yapıları, restoranlar, yurt binaları, rezidans ve konut projeleri gibi farklı fonksiyon ve ölçeklerdeki projelerle mesleki pratigine devam etmektedir.

Craft312 studio bünyesinde gerçekleştirilen projeleri ile İtalya’dan ‘’A’Design Award’’, İngiltere’den ‘’ European Property Awards ‘’ gibi Uluslararası ödüller kazanmıştır.

Craft312 studio’nun projeleri Frame, Workshop Magazine, BOB Interiors, Interior World (IW), Art of Financial Design, International Interior Design Year Book, XXI, Tasarım, Konsept Projeler gibi yerli ve yabancı dünyanın önde gelen dergilerinde ve kitaplarında yayınlanmıştır.

Craft312 studio’nun projeleri Milano Museum Of Design, Hollanda Cube Design Museum, Milano Tasarım Haftası, Bologna Tasarım Haftası, Çin Shenzhen Tasarım Haftası gibi dünyanın önde gelen Müze ve Tasarım Haftalarında sergilenmiştir. 

2015 yılında Uluslararası DAC Design Spesifications tarafından Dünya İç Mimari Tasarım sıralamasında 29. sırada yer alarak ‘’ Dünyanın Lider Tasarımcıları’’ sertifikasına layık görülmüştür.