+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin''''in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü''''ne, Mimarlığa Katkı Ödülü''''ne ve Anma Programı''''na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi Yarışması Sonuçlandı

Selçuk Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi Mimari Proje Yarışması''''nın sonuçları açıklandı.

11. Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması Yapıldı

11. Uluslararası Genç Mimarlar Buluşması 27-30 Ekim 2016 tarihlerinde Adalya Elite Lara Otelde yapıldı.

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Yakın Çevresi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Toplam 178 adet şartname, 214 adet yer görme belgesi alınan yarışmaya 90 adet proje teslimi yapıldı.

Konak Belediyesi Hizmet Binası ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Raportörlüğün 155 adet kayıt aldığı yarışmaya 72 proje teslim edildi. Jüri çalışmaları 7, 8, 9 Ağustos 2015 tarihlerinde yapıldı.

Deren Uysal

1989 yılında Marmaris'te doğan Deren Uysal, 2011'de Dokuz Eylül Üniversitesi'nden mimar olarak mezun oldu.

Lisans eğitiminin hemen ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde başladığı Mimari Tasarım Yüksek Lisansı'nı 2013'te tamamladı. Dereceyle tamamladığı lisans ve yüksek lisans eğitimleri boyunca katıldığı öğrenci mimari yarışmalarından beş farklı ödül aldı.

Profesyonel hayatının başlangıcında İstanbul'da çeşitli ofislerde çalıştı ve çeşitli serbest işler yaptı. Bunlara paralel olarak 2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Bina Bilgisi Programı'nda doktora eğitimine başladı. Yarışmalara katılımını profesyonel hayatında da sürdüren Deren Uysal, bugüne kadar katıldığı profesyonel yarışmalardan uluslararası, ulusal ve yerel olmak üzere beş farklı ödül aldı.

Son olarak Çinici Mimarlık'ta çalışmasının ardından, 2016 yılında Marmaris'te kendi bürosunu kurdu. Büro bünyesinde profesyonel işler ve yarışmalarla sürdürdüğü meslek pratiğini, akademik çalışmalarla bir arada yürütmeyi önemli bulan Deren Uysal, aynı zamanda çeşitli üniversitelerde mimari tasarım stüdyolarında yarı zamanlı öğretim görevliliği yapıyor. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Yaşar Üniversitesi'ndeki stüdyo yürütücülüklerinin ardından, son olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde görev yapıyor.