+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

Nemrut Kalderası Yarışması''''nın İptali ve Uluslararası Platformda Yeniden Açılmasına İlişkin Bilgilendirme Yazısı

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ilan edilen "Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması"nın iptal edilmesi ve uluslararası platformda yeniden açılması üzerine jüri üyeleri konuyla ilgili bilgilendirme metni yayınladı.

Jüri Üyelerinden Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması''''nın İptaliyle İlgili Açıklama Metni

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ilan edilen "Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması"nın iptal edilmesi üzerine jüri üyeleri konuyla ilgili açıklama yayınladı.

Bursa''''da Mimari Yarışmalar Azaldı

Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından Dünya Mimarlık Haftası kapsamında düzenlenen ''''''''Türkiye Mimarlığını Sorguluyor Sempozyumu'''''''' sona erdi.

Kentsel Tasarım Yarışmaları Üzerine Bir Toplantı

Kentsel tasarım yarışmalarının deneyimli jüri üyeleri ve katılımcıları 5 Eylül 2016 tarihinde Atelye 70 Beyoğlu ofisinde bir araya geldi.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2013

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan Yarışmayla Yap Projesi kapsamında, 7 Mayıs 2013''''te İstanbul Teknik Üniversitesi''''nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Küçük Armutlu Mahallesi İyileştirme Yarışması Ön Kolokyumlar Serisi-1

Danışman ve seçici jüri üyelerinin katılacağı ön kolokyumlarda yarışmanın konusu, amaçları ve beklentileri tartışmaya açılıyor.

Küçük Armutlu Mahallesi İyileştirme Yarışması Ön Kolokyumlar Serisi-2

Danışman ve seçici jüri üyelerinin katılacağı ön kolokyumlarda yarışmanın konusu, amaçları ve beklentileri tartışmaya açılıyor.

Çarşamba Seminerleri - Yerinde ve Yerlisiyle İyileştirme: Küçük Armutlu Mahallesi Yarışması

Çarşamba Seminerleri''''nde bu hafta, Ali Birer, Devrim Çimen, Senem Doyduk, Burcu Yiğit Turan ve Mücahit Turung''''un “Yerinde ve Yerlisiyle İyileştirme: Küçük Armutlu Mahallesi Yarışması” başlıklı sunumları 4 Mayıs saat 11:00''''de yapılacak.

Türkiye Mimarlığını Sorguluyor "Kamusal Mimarlık" Sempozyumu

Sempozyum 8 Ekim Cumartesi günü TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi Konferans Salonu''''nda yapılacak.

Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından açılan serbest, ulusal mimari proje yarışmasına proje teslimi için son tarih 12 Eylül 2017.

Ahlat Gençlik Kampı Mimari Proje Yarışması

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından açılan serbest, ulusal mimari proje yarışmasına proje teslimi için son tarih 14 Ağustos 2017.

Bornova Evka 3 Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu Mimari Proje Yarışması

Bornova''''da Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu projesinin elde edilmesi amacıyla açılan mimari proje yarışmasında proje teslimi için son tarih 7 Şubat 2017.

Çaycuma Belediyesi Çaycuma Bilim Merkezi Mimari Proje Yarışması

Zonguldak ili Çaycuma ilçesinde bir bilim merkezinin yapılması amacıyla düzenlenen yarışmaya projelerin teslim edilmesi için son tarih 2 Ağustos 2016.

Van İpekyolu Belediye Merkezi Mimari Proje Yarışması

Van İpekyolu Belediyesi''''nin yeni binasının tasarlanması için açılan yarışmanın son başvuru tarihi 29 Ocak 2016.

Kent ve Doğaya Bakış Biçimleri Arasında Sıkışmış Bir Binanın Hikayesi

8Artı Mimarlık ve Kentsel Tasarım''''dan Devrim Çimen ile yarışmayla yapılan Dicle Vadisi Kültürpark Fiskaya Kafe Binası projesini ve Türkiye''''de kentsel tasarım kavramının günümüzde ne durumda olduğunu konuştuk.

"Yarışmalar, Farklı Bakış Açılarının İktidar Mücadelesine Sahne Olabiliyor"

8 Artı Mimarlık ve Kentsel Tasarım Ofisi''''nin ortaklarından Devrim Çimen ile Beyoğlu''''ndaki ofislerinde yarışmalar ve yarışmaların sahne olduğu mesleki iktidar mücadeleleri ile ilgili uzun bir sohbet gerçekleştirdik.

Devrim Çimen

1975 yılında Afyon'da doğdu. 1993 yılında Bornova Anadolu Lisesi'nden, 1998 yılında ise ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu.

2001 yılında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programı'nı, kent merkezlerinde yaya ve araç ilişkisi üzerine hazırladığı tez ile bitirdi. 1998 Anytime Uluslararası Mimarlık Konferansı'na bitirme projesiyle, 2005 UIA Konferansı'na ise dinleyici olarak katıldı.

Çeşitli dergi ve kitaplarda yazıları basılan ve halen ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde doktora çalışmalarını kamusal mekanın dönüşümü üzerine yürüten Devrim Çimen'in ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımı ve birçok ödülü bulunmaktadır. Profesyonel iş yaşamına Proje Sekiz Artı'da devam etmektedir.