+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi


Pin It

Dilekci Mimarlık''''a German Design Awards''''tan Ödül

Dilekci Mimarlık''''ın Folkart Blu ve Bahriye Üçok Anaokulu projeleri German Design Counsil tarafından Mimarlık alanında “Special Mention” ödülünü aldı.

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin''''in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü''''ne, Mimarlığa Katkı Ödülü''''ne ve Anma Programı''''na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

S.O.S İstanbul Fikir Projeleri Öğrenci Yarışması Ödül Töreni ve Kolokyum’u Yapıldı

İSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması bu sene konu olarak Üsküdar Meydanı’nı ele almıştı.

S.O.S İstanbul Üsküdar Meydanı Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin düzenlediği S.O.S İstanbul Üsküdar Meydanı Fikir Projesi Yarışması sonuçlandı.

İstanbulSMD’nin Yeni Başkanı İ. Hakkı Moltay

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) gerçekleştirdiği seçimli olağan Genel Kurul toplantısı ile yeni yönetimini seçti. Prof. Mimar Ertun Hızıroğlu’ndan boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Dr. Mimar İ. Hakkı Moltay seçildi.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye''''nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari''''de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul''''dan sonra ilk kez İzmir''''de düzenleniyor.

Sürdürülebilir Yapılar ve İklimlendirme Konferansı

Enerji etkin ürünlerin, sürdürülebilir yapı ve teknoloji sistemleriyle olan ilişkisinin yerli yabancı konunun uzmanlarınca tartışmaya açılacağı "Sürdürülebilir Yapılar ve İklimlendirme" Konferansı" 24 Kasım Perşembe günü YEM''''de gerçekleşiyor.

Kesişen Yollar: Türkiye ve Dünyada Mimarlık Alanında Hesaplamalı Tasarım

Etkinlik, 3 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 14:00 – 18:30 arası SALT Galata''''da yapılıyor.

İzmir’in Hayali - Zengin Kültürüyle Harmanlanan Bir Fuar Kenti Olmak

VitrA’nın yeni tartışma dizisi “VitrA ile Kentin Hayalleri” kapsamında gerçekleşecek ilk etkinlik olan “İzmir’in Hayali - Zengin Kültürüyle Harmanlanan Bir Fuar Kenti Olmak”, 7 Nisan Perşembe günü saat 18:00’da İzmir Mimarlık Merkezi’nde başlıyor.

Kalebodur’la Mimarın Mutfağı: Mimar Durmuş Dilekci

Kalebodur’la Mimarın Mutfağı serisinin 3 Mayıs Salı günü konuğu Durmuş Dilekçi olacak.

İzmirSMD - Merhaba 2019 Öğrenci Bitirme Projesi Yarışması

İzmir Serbest Mimarlar Derneği tarafından İzmir kenti mimarlık okulları arasında en iyi bitirme projelerini seçmek amacıyla düzenlenen ''''Merhaba 2019 Öğrenci Bitirme Projesi Yarışması''''na başvuru için son tarih 14 Haziran 2019.

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2017: Üsküdar Meydanı

İstanbulSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması''''na son başvuru tarihi: 28 Kasım 2017.

İzocam 17. Öğrenci Yarışması

İzocam Öğrenci Yarışması’nın bu yıl 17.’si düzenleniyor. Öğrencilerden "Kentsel Akupunktur" başlığı altında, bir bina dönüşürken kente ne katabilir sorusuna İspanya’nın Madrid şehri için cevap vermeleri bekleniyor.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2013

Son başvuru tarihi 2 Eylül 2013.

Durmuş Dilekci

1970 yılında İzmit'te doğdu. Ankara Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni 1992 yılında bitirdi.

İstanbul Teknik Ünivesitesi Mimarlık Fakültesi'nde "Yüzyıl Sonu Modernite Kavramı" konulu yüksek lisans eğitimini 1996 yılında tamamladı. 1994 yılında Gökhan Avcıoğlu ile birlikte çalışmaya başladı. 1999 yılında Gökhan Avcıoğlu ile ortak olarak gadarchitecture mimarlık oluşumunu kurdular. 2003 yılında Gökhan Avcıoğlu ile ayrılmalarından sonra Emir Uras ile ortak olarak kurdukları Uras+Dilekci mimarlık hizmetleri Ltd. Şti. adı altında faaliyetlerine devam etti. 2014 yılı itibariyle Uras Dilekci Mimarlık, Dilekci Mimarlık (DDA) adı altında faaliyetlerine devam etmektedir.