+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Uzundere Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması Kolokyumu ve Ödül Töreni

Karabağlar Belediyesi tarafından ulusal çapta düzenlenen ve rekor olarak nitelendirilebilecek oranda katılımın gerçekleştiği “Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması", ödül töreni ve kolokyum ile sona erdi.

Nemrut Kalderası Yarışması'nın İptali ve Uluslararası Platformda Yeniden Açılmasına İlişkin Bilgilendirme Yazısı

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ilan edilen "Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması"nın iptal edilmesi ve uluslararası platformda yeniden açılması üzerine jüri üyeleri konuyla ilgili bilgilendirme metni yayınladı.

Jüri Üyelerinden Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması'nın İptaliyle İlgili Açıklama Metni

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ilan edilen "Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması"nın iptal edilmesi üzerine jüri üyeleri konuyla ilgili açıklama yayınladı.

Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor 3. Yılında

Arkitera Mimarlık Merkezi’nin Yarışmayla Yap projesi kapsamında düzenlediği Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor etkinliklerinin üçüncüsü 1 Nisan Cumartesi günü Levent Kaleseramik Binası Dr. İbrahim Bodur Konferans Salonu’nda yapılacak.

Yarışma Projesi Hangi Noktaya Kadar İlerler?

5 Kasım Cumartesi günü yapılan Efeler Belediyesi Hizmet Binası Yarışması kolokyumu, yarışmacılar ve jürinin karşılıklı olarak birbirlerine yönelttikleri sorular, program eleştirileri ve jürinin değerlendirme yöntemleri üzerinden ilerledi.

Akademi ve Mesleki Uygulama Arasında Mimarlık

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mimarlık ve Akademi Seminerleri serisi kapsamında, 7 Mayıs'ta Dürrin Süer "Akademi ve Mesleki Uygulama Arasında Mimarlık" başlıklı bir seminer verecek.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, 7 Mayıs 2016'da Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Nemrut Kalderası Seyir Noktaları Mimari Proje Yarışması

Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi tarafından açılan serbest, ulusal mimari proje yarışmasına proje teslimi için son tarih 12 Eylül 2017.

Efeler Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Efeler Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya projelerin teslim edilmesi için son tarih 24 Ekim 2016.

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Yakın Çevresi Mimari Proje Yarışması

Pamukkale Üniversitesi'nin Mimarlık ve Tasarım Fakültesi binasını elde etmek için açtığı yarışmada proje teslim tarihi 12 Ocak 2016.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2015

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü'nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru 31 Temmuz 2015!

Gökçeada Lise Kampüsü Mimari Proje Yarışması

Gökçeada Lise Kampüsü Mimari Proje Yarışması 17 Nisan Perşembe günü Resmi Gazete'de ilan edildi.

"Mimarlık Ofislerinin Görünürlük Kazanmaları, İzmir'den Daha Zor Oluyor"

Süper Kent İzmir dosyası kapsamında, İzmirli ofis M+D Mimarlık'ın kurucuları Dürrin Süer ve Metin Kılıç ile kentin yıllar içindeki dönüşümünü ve İzmir'de mimarlık yapmayı konuştuk.

''Kamusal Kullanımın Çok Yüksek Olduğu Bir Kent İzmir''

M artı D Mimarlık ortaklarından Dürrin Süer ile mimarlık eğitimi, mimarlık pratiği ve yarışmacı gözlüğüyle yarışmalar ortamına dair konuştuk.

"Mimarlığa Önem Veren Bir İşveren Profili Çizdiler, Bu da Mimariye Yansıdı"

2011 Arkitera İşveren Ödülü'nün sahiplerinden M artı D Mimarlık ortakları Dürrin Süer ile Metin Kılıç ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (UİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu ile Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar ile görüştük.

Dürrin Süer: Mimarlık Toplumda Bir Değer Olarak Görüldükçe Mimarın da Adı Olacaktır

M artı D Mimarlık'ın ortaklarından Dürrin Süer ile Urla Kent Meydanı ve Ticaret Merkezi Projesi ve 12. ARKİV Buluşması'nı gerçekleştirdiğimiz OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi hakkında konuştuk.

Dürrin Süer

M Artı D Mimarlık'ın ortaklarından, mimar, Dürrin Süer 1965 yılında doğdu.

1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisans ve doktora çalışmalarını aynı okulda tamamladı.1987-2006 yılları arasında DEÜ Mimarlık Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Çeşitli mimarlık dergilerinde yayınlanmış yazıları bulunmaktadır. 2007 yılından beri M artı D Mimarlık ofisinde çalışmalarını sürdürüyor. 

Projeleri