+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi


Pin It

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy'de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Mimar Sinan Büyük Ödülü Ersen Gürsel'in Oldu

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında verilen Mimar Sinan Büyük Ödülü bu yıl Ersen Gürsel'in oldu.

Tematik Alışveriş Merkezi Anlayışına Karşı Bir Tavır: Buyaka AVM

22 Eylül 2012 tarihinde Kalebodur sponsorluğunda 20. kez düzenlenen ARKİV Buluşması, Buyaka AVM'de gerçekleşti.

12 Mimardan 12 Ünlü Evi

Toplum Gönüllüleri Vakfı, Mudo Concept, Trump Towers ve Maison Française dergisi işbirliğiyle bir araya gelen ünlü isimler, bir sosyal sorumluluk projesi olan "Sokak Lambası"na destek vermek amacıyla evlerinin kapısını ziyaretçilere açıyor.

Mimar Emir Uras'ın "500 Flowers for Zeyneb" İsimli Resim Sergisi Akaretler C.A.M Galeri'de Açılıyor

Akaretler C.A.M Galeri, 16 Haziran- 30 Temmuz tarihleri arasında, 10 yıl aradan sonra ikinci sergisini gerçekleştiren Emir Uras' a ev sahipliği yapıyor.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye'nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari'de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul'dan sonra ilk kez İzmir'de düzenleniyor.

Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü 2017

Son başvuru tarihi 20 Ekim 2017.

Emir Uras

Emir Uras, Londra Architectural Association (AA) ve Surrey'deki Kingston Polytechnic'deki eğitiminden sonra, mimarlık yüksek lisansını Los Angeles'taki Southern California İnstitute of Architecture (SCiARC)da yapmıştır.

1995'te David Ketch ile Los Angeles'ta URAStudio'yu kurmuştur. Uras, 1998'de ofisini İstanbul'a taşımıştır. Beş yıl süren çalışmalarının ardından, Durmuş Dilekci ile ortaklık kurmuş ve 2003–2014 yıllarında birlikte Uras×Dilekci Mimarlık ofisini oluşturmuşlardır. Bugün çalışmalarına İstanbul Bebek'teki ofisleri URAStudio'da devam etmektedir.

Emir Uras, 2002–2005 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde birinci sınıflara tasarım dersi vermiştir.

DieAngewandte, Wolf Prix stüdyosuna konuk tasarım eleştirmeni olarak katılmıştır.
Halen İstanbul, Bilgi Üniversitesi, İç Mimarlık Fakültesi'nde son sınıflara tasarım dersi vermektedir.

Emir Uras aynı zamanda C.A.M Gallery İstanbul tarafından temsil edilen bir sanatçıdır ve Türk asıllı tasarım şirketi Gaia&Gino'nun ürün tasarımcılarından biridir.