+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Arkitera Seyahat Bursu 2019’un Kazananı Belli Oldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017''''den itibaren Geberit sponsorluğunda düzenlenen Türkiye''''nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu olan Arkitera Seyahat Bursu''''nun bu seneki kazananı belli oldu.

Seyahat Bursu 2019 Tema Tanıtım Toplantıları Yapıldı

Arkitera Seyahat Bursu için yeni bir süreç başladı. 2019 teması “mimarlık ve inovasyon” olarak belirlenen Arkitera Seyahat Bursu’nun jüri üyeleri arasında mimar Melike Altınışık ve Engin Ayaz ile bursun geçen seneki kazananı İrem Korkmaz da yer alıyor.

Arkitera Seyahat Bursu 2019 Tema Toplantısı, İstanbul

4 Şubat Pazartesi günü jüri üyeleri, öğrenciler, Geberit ve Arkitera, Seyahat Bursu 2019''''u konuşmak üzere ATÖLYE’de bir araya geldi.

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

9 Tasarım Ekibinin Yerleştirmeleri Beşiktaş Çiçek Festivali''''nde

6-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali''''nde, SO? Mimarlık ve Fikriyat''''ın davet ettiği tasarım ekipleri, Beşiktaş''''ın çeşitli kamusal alanlarına tasarımlarını yerleştirecek.

YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı

"YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı" 25 Haziran''''da başlıyor.

Pazartesi Konuşmaları: Mimarlık ve Dijital Üretim

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin Kalebodur’un desteği ile düzenlediği “Mimarlık Ve…” buluşmalarının yedincisi 6 Kasım Pazartesi günü “İstanbulSMD ve Kalebodur’la Pazartesi Buluşmaları- Mimarlık ve Dijital Üretim” başlığı altında yapılacak.

Arkitera Seyahat Bursu 2019 Tema Tanıtım Toplantısı (İstanbul)

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017’den itibaren Geberit sponsorluğunda verilen Türkiye''''nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu için yeni bir süreç başlıyor.

Arkitera Seyahat Bursu Tema Tanıtım Toplantısı (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)

Arkitera Seyahat Bursu 2019 Tema Tanıtım Toplantısı''''ın ikincisi 7 Şubat Perşembe günü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü''''nde yapılacak.

Arkitera Seyahat Bursu Tema Tanıtım Toplantısı (Eskişehir Teknik Üniversitesi)

Arkitera Seyahat Bursu 2019 Tema Tanıtım Toplantısı''''nın üçüncüsü 7 Şubat Perşembe günü öğleden sonra Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi''''nde yapılacak.

Arkitera Seyahat Bursu 2019

Geberit sponsorluğunda düzenlenen ve teması “Mimarlık ve İnovasyon” olarak belirlenen Seyahat Bursu 2019 için son başvuru tarihi 8 Nisan 2019.

"Dünyada var olanı buraya nasıl adapte edip çözebileceğimizi araştırıyoruz"

Ortak Çalışma Alanları dosyamız kapsamında Bomontiada''''da şekillenmeye devam eden “etkileşim ve yaratıcılık platformu” olan ATÖLYE ekibiyle konuştuk.

Engin Ayaz

Mimarlık, mühendislik ve etkileşim tasarımı konularında deneyimli disiplinlerarası tasarımcı

İstanbul Alman Lisesi'den mezun olduktan sonra Stanford Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği ve Mimari Tasarım bölümlerinde lisansını tamamladı. US EPA ve Merage Foundation'dan yeşil bina projeleri geliştirmek adına burslar aldı. Uluslararası mühendislik ve mimarlık firması Arup'un, Avrupa ve Amerika ofislerinde sürdürülebilir tasarım danışmanı olarak çalıştı. California College of Arts ve Copenhagen Institute of Interaction Design programlarında yarı zamanlı asistanlık yaptı. Son olarak New York Üniversitesi Tisch School of Arts ITP'de etkileşim tasarımı, medya sanatları ve interaktif enstalasyonlar üzerine yüksek lisans yaptı. 

ATÖLYE'nin ortak kurucusu olmanın yanı sıra Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.