+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Nesin Sanat Köyü 2018 Mimarlık Programları Başladı

Nesin Sanat Köyü 2018 Mimarlık Programları''''nın ilki 25 Haziran – 9 Temmuz tarihleri arasında yapıldı.

Nesin Sanat Köyü 2017 Mimarlık Yaz Okulu Programı''''nın Birincisi Yapıldı

2015''''te Işın Önol koordinatörlüğünde hayata geçirilen Nesin Sanat Köyü, bu sene ilk defa mimarlık programlarına da ev sahipliği yaptı.

Mimardan Yılbaşı Ağacı Tasarımı

Mimar Erhan Vural, birbirine geçen karton parçalardan oluşan, kurulumu pratik bir yılbaşı ağacı tasarladı.

Sivas Kızılırmak ve Çevresi Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Ön seçim sonuçları Şubat ayında açıklanan yarışmada ödül sıralaması belli oldu.

Yaşam Vadisi’nde Uygulanabilir ve Gerçekçi Sistem Önerileri

Beylikdüzü Belediyesi Yaşam Vadisi Uluslararası Fikir Projesi Yarışması kolokyumunda yarışmacılar ve jüri projeleri tartıştı.

Nesin Sanat Köyü Mimarlık Programı-2017 Yaz Okulu 01

Nesin Sanat Köyü''''ndeki birinci mimarlık yaz okulu 12-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

Nesin Sanat Köyü 2018 Mimarlık Programları

2017 yılında Nesin Sanat Köyü’nde başlayan mimarlık programı, bu yaz da 25 Haziran – 5 Ağustos tarihleri arasında, ikişer haftalık üç ayrı program ile devam ediyor.

MimED 2016 Öğrenci Proje Yarışması

Projelerin teslimi için son tarih 13 Kasım 2016.

TAK Kartal Kıyı Köşe 2015

Kartal''''ın Kıyı Köşe mekanlarını canlandırmak için yaratıcı fikir ve tasarımların varsa; KATIL!

"Bütün Projelerimiz Kentsellikle, Toplumsallıkla Mücadele Üzerine Kuruluyor"

Genç ve dinamik mimarlık ofisi Aboutblank ekibiyle kolektif üretim süreçleri ve Yenikapı Projesi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Daha Çok Yarışma için Öncelikle Kamunun Yarışmalara İnanması ve Güvenmesi Gerekiyor

Kazandığı başarılarla yarışmalar konusunda oldukça deneyimli bir ofis olan DB Mimarlık''''ta kurucusu Bünyamin Derman ve ekibinden iki genç yarışmacı mimar Erhan Vural ve Can Özkan ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Ulusal Yarışmalarda Genç İsimler

Son yıllarda oldukça genç yaşlarına rağmen ulusal mimarlık yarışmalarında ipi göğüsleyen genç mimarları yakından tanımak, güncel konulara yaklaşımlarını ve ileriye dönük hedeflerini öğrenmek için Arkitera Mimarlık Merkezi''''nde buluştuk.

Erhan Vural

Ödüllü mimarlık ve kentsel tasarım ofisi ABOUTBLANK' in kurucu ortaklarından Erhan Vural, 2007'de YTÜ Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu.

2006-2007 yılları arasında Tabanlıoğlu Mimarlıkta ve ardından 2009-2011 yılları arasında da DB Mimarlık' ta tasarımcı mimar olarak çalıştı. Skopje Architecture Week (Üsküp), İTÜ, YTÜ, BAÜ, ÇAÜ gibi saygın ulusal ve uluslararası platformlarda seminerler verdi. Antalya Mimarlık Bienali'nde (2013) Açık-Kaynak Mimarlık başlığı ile sergi tasarladı. 2005'ten beri kendisinin, Ozan Özdilek' in, Hasan Sıtkı Gümüşsoy'un ve Gökhan Kodalak' ın birlikteliğiyle süregelen ABOUTBLANK kolektifi ile birlikte tekil konut ölçeğinden stratejik kentsel tasarım ölçeğine dek geniş bir skalada projeler üretti, ulusal ve uluslararası yarışmalarda yirminin üzerinde ödül kazandı. 2011 yılında ABOUTBLANK' in resmi ofis statüsüne kavuşmasından bu yana ofis bünyesinde profesyonel hayatına ve Yıldız Teknik Üniversitesi' nde Mimari Tasarım programında yüksek lisansına devam etmektedir.