+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Odakule Pasajı Ulusal Tasarım Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO)''''nın, Odakule Pasaj Geçidini yenilemek üzere düzenlediği tasarım yarışması sonuçlandı.

4. İstanbul Tasarım Bienali Gezi Rotaları ile Şehre Yayılıyor

4. İstanbul Tasarım Bienali, Okullar Okulu ana başlığıyla gelecek hafta ziyarete açılacak. Ana sergi ücretsiz olarak gezilebilirken, bienal kapsamında kurgulanan Rehberli Turlar ve Tematik Tasarım Rotaları biletli katılıma açık olacak.

"Deniz Müzesi Bizim İçin Çok Önemli Bir Eşik"

Mehmet Kütükçüoğlu ve Ertuğ Uçar, Celal Abdi Güzer ile "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında yaptıkları söyleşide güncel projelerini ve meslek pratiklerine dair merak edilenleri anlatıyor. Söyleşiden bazı başlıkları sizler için özetledik.

16. Ulusal Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018’de Ankara’da CerModern Modern Sanatlar Merkezi’nde yapıldı.

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin''''in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü''''ne, Mimarlığa Katkı Ödülü''''ne ve Anma Programı''''na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

Günümüz Mimarlık Eğitiminin Paradoksları Üzerine

26 Nisan 2012 Perşembe günü saat 10:30-12:30 arası Taşkışla 109''''da "Mimarlık Üzerine Paradigmalar" konulu bir tartışma gerçekleşecek.

Taksim Sempozyumu

Taksim Sempozyumu 8 Aralık Cumartesi SALT Galata Oditoryumu''''nda gerçekleşecek.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: Lütfen Rahatsız Etmeyin

Sergi, 7 Şubat - 7 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul Modern''''de izlenebilir.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2014

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, 9 Mayıs 2014''''te Orta Doğu Teknik Üniversitesi''''nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Bir Pavyon İki Etkinlik

"Bir Pavyon İki Etkinlik: 2016 Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu’ndan hareketle Mimarlığın Toplumsallığı Üzerine Çeşitlemeler", 23-28 Mayıs tarihleri arasında Galata Kültür Derneği''''nde gerçekleşecek.

Antalya Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi (Opera ve Tiyatro İşliği) Mimari Fikir Proje Yarışması

Birinci kademesi 30 Ekim 2015''''te, ikinci kademesi 25 Aralık 2015''''te sona erecek yarışmanın dosyası, Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nden veya Mimarlar Odası Ankara, İstanbul, İzmir şubelerinden 100 TL karşılığı alınabilir.

Ya Sonra Öykü Yarışması

Mimarlığın, şehirlerin, şehirlerdeki hayatın ve insanlığın "ya sonra"sı öykü oluyor.

"İstanbul''''u düşlemek / Imagining İstanbul" Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması

İKSV ve Maltepe Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen yarışmanın teslim tarihi 31 Ekim 2014.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2011

Arkitera Mimarlık Merkezi, 24 Ocak 2011 tarihinde ilan edilen "Genç Mimar Ödülü"ne son başvuru tarihi 10 Ekim 2011''''e kadar uzatıldı.

Binadan Öte Bir Şehir Mekanı

Teğet Mimarlık tarafından tasarlanan Yapı Kredi Kültür Sanat binası, Galatasaray Meydanı’na açılan cephesiyle ziyaretçilerini selamlıyor.

“Suya Sınır Çekilemez, Sözcükler Arasına Tel Örgü Gerilemez”

“Darzanà” ile anlatılmak istenen sınır ihlali konusunu, yapım sürecini ve enbaşından beri kavramsal altyapısına temellendirilen hikayesini Feride Çiçekoğlu, Namık Erkal, Mehmet Kütükçüoğlu ve Ertuğ Uçar’dan dinledik*.

"Kentte Yaşayan İnsanlara Ait Bir Kent Olmalı Antalya, Gelecek Turiste Göre Değil"

Süper “sıcak” Kent Antalya dosyası kapsamında, 6 mimar-şehir plancısı, 14 Ağustos''''ta öğlen sıcağında Antalya’yı yürüyerek inceledi!

"Bir Güncel Sanat Sergisi Yapmak İstedim"

İlk küratöryel çalışmasında mimari ifadelerden kaçınan Teğet Mimarlık''''ın ortaklarından Ertuğ Uçar ile VitrA ve TSMD''''nin ortak projesi olan "Lütfen Rahatsız Etmeyin" sergisi üzerine konuştuk.

"Bir Mimarlık Sergisi Yapmak İstemedik"

Mutluluk Fabrikaları Sergisi''''nin açılısı için gittiğimiz Ankara''''da Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Müşteri İlişkileri Direktörü Arzu Uludağ Elazığ ile "gerçekten mutluluğun fabrikası olur mu?" diye konuştuk.