+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

Odakule Pasajı Ulusal Tasarım Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO)''''nın, Odakule Pasaj Geçidini yenilemek üzere düzenlediği tasarım yarışması sonuçlandı.

Mekan 2018 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması Sonuçlandı

2 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşen MEKAN 2018 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Proje Yarışması''''nın jüri değerlendirmesi 9 Ekim 2018 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi''''nde yapıldı.

Lüleburgaz Belediyesi Tosbağa Dere Rekreasyon Alanı Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Son teslim tarihi 26 Aralık 2017 olan, Lüleburgaz Belediye Başkanlığı''''nın açtığı yarışmanın sonuçları açıklandı.

S.O.S İstanbul Fikir Projeleri Öğrenci Yarışması Ödül Töreni ve Kolokyum’u Yapıldı

İSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması bu sene konu olarak Üsküdar Meydanı’nı ele almıştı.

1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II

T.C. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II" 21-22 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

İÇMEK İç Mimarlık Eğitimi 2. Ulusal Kongresi

Kongre, 20 Aralık 2012 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi''''nde gerçekleşiyor.

Perşembe Seminerleri: Kentsel Bağlamda Düğümler ve Bağlar

1artı1 Mimarlık Stüdyosu''''nun kurucuları Ervin Garip ve Banu Garip, 7 Kasım''''da İTÜ''''de Kentsel Bağlamda Düğümler ve Bağlar başlıklı bir seminer verecek.

İKÜ Salı Söyleşileri 4: Kadir Uyanık, Ervin Garip, Can Tamirci

İKÜ İç Mimarlık Kulübü''''nün düzenlediği Salı Söyleşileri''''nin bu haftaki konukları Kadir Uyanık, Ervin Garip ve Can Tamirci.

[Güncel] Konuşmalar Serisi: Bir "Harici Bahçe Alanı" Olarak Kamusal Mekan

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nün Mimarlık Haftası kapsamında düzenlediği "Güncel Konuşmalar Serisi" etkinliklerinden üçüncüsü olan "Bir ''''Harici Bahçe Alanı'''' Olarak Kamusal Mekan" 27 Ekim''''de GTÜ Mimarlık Fakültesi N Blok''''ta yapılacak.

Çuhadaroğlu Alüminyum 2019 Öğrenci Proje Yarışması

Çuhadaroğlu tarafından düzenlenen öğrenci yarışmasının bu yılki konusu “Mimarlık İşliği”". Son başvuru tarihi 2 Eylül 2019.

Mekan 2018 / İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından 5. kez düzenlenen "İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması"na proje teslim tarihi 1 Ekim 2018.

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2017: Üsküdar Meydanı

İstanbulSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması''''na son başvuru tarihi: 28 Kasım 2017.

MEKAN 2016 İç Mimarlık Öğrencileri Bitirme Proje Yarışması

İç Mimarlık Öğrencileri Bitirme Proje Yarışması için teslim tarihi 3 Ekim 2016.

MEKAN 2015 İç Mimarlık Öğrencileri Bitirme Proje Yarışması

İç Mimarlık Öğrencileri Bitirme Proje Yarışması için teslim tarihi 5 Ekim 2015.

Banu Garip, Gülşah Aykaç, Ervin Garip

1+1 Mimarlık''''tan Banu Garip, Gülşah Aykaç ve Ervin Garip ile Urbanite Kartal projeleri üzerine bir söyleşi.

“Yarışmalarda Jürinin Ara Bulucu Olması Lazım”

Şehircilik, Kentsel tasarım ve mimarlık yarışmalarına katılanlar arasında isimlerini sıkça duyduğumuz Ervin Garip ve Banu Garip ile yarışmalar hakkında keyifli bir şöyleşi gerçekleştirdik.

Ervin Garip

Ervin Garip, mimarlık lisans derecesini 2000 yılında, yüksek lisans derecesini 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi “Bina Bilgisi” programında almıştır.

2009 yılında aynı üniversitede “Mimari Tasarım” programında doktora çalışmasını tamamlamıştır. Doktora eğitimi sırasında North Carolina State University College of Design, ABD`de ‘visiting scholar’ olarak görev almıştır. Projeleri çeşitli yarışmalarda ödüller kazanmış, sergilenmiş, ulusal ve uluslararası farklı kurumlar tarafından yayınlanmıştır; 6 birincilik ödülü, 2 ikincilik ödülü, 1 üçüncülük ödülü, çeşitli mansiyon ve satınalma ödülleri kazanmıştır. Şu anda İstanbul`da 1+1 Mimari Tasarım ekibi ile mimari, iç mimari, ve kentsel tasarım alanlarında proje ve çalışmalarını sürdürmekte, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde ders vermekte, ve çeşitli ulusal-uluslararası kongre ve workshoplara katkıda bulunmaktadır.