+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Architectural Offices

Pin It

Süleymanpaşa Belediye Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışmasına katılan 84 proje jüri tarafından 14-18 Eylül tarihleri arasında değerlendirilmiş olup değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon alan proje ekipleri aşağıdaki gibidir.

7 İklim 7 Bölge - Mahalle Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması Sonuçlandı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 5 Haziran'da ilan edilen ve teması “Mahalle” olan '7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması'nın sonuçları belli oldu.

Karabağlar Belediyesi Kamusal Açık Mekan ve Kent Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

İzmir Karabağlar Belediye Başkanlığı tarafından, kentsel yaşam kalitesi ve kentin mekansal kimliğine katkı sağlayacak tasarım yaklaşımları ile işlevsel ve yenilikçi çözümler öneren uygulanabilir projelerin elde edilmesi amacıyla açılan yarışma sonuçlandı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için yeni bir yerleşke tasarımı elde etme amacıyla açılan ve 32 adet projenin teslim edildiği proje yarışması sonuçlandı.

Yıldızlı Mimar Adayları Ödüle Doymuyor

YTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Türk Yapısal Çelik Derneği ve İzocam tarafından düzenlenen iki ayrı yarışmadan ödülle döndü.

"İzmir Elektrik Fabrikası Ne Olmak İster" Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Mimarlar Odası İzmir Şubesi tarafından, İzmir Elektrik Fabrikası ve yakın çevresinin kamunun yararına ve kente değer katacak biçimde tasarlanması için düzenlenen yarışmaya son teslim tarihi 7 Mayıs 2019.

Esra Yılmaz Keskin

Dokuz Eylül Ünv. Mimarlık Fak., Mimarlık Bölümünde lisans eğitiminin ardından Yıldız Teknik Ünv., Mimarlık Fak., Mimarlık A.B.D. Mimari Tasarım Tezli Yüksek Lisans Programını tamamlayarak Yüksek Mimar ünvanını aldı.

İstanbul’da Yapı - Endüstri Merkezi (YEM) bünyesinde Mimar / Etkinlikler Uzmanı olarak çalıştı. Bu süreçte mimari tabanlı içerik geliştirme, mimari / sektörel etkinliklerin operasyonu ve organizasyonu ile mimari yarışmaların yürütülmesi ve raportörlüğü konularında görev aldı. Öğrenciliğinden bu yana girdiği yarışmalarda ödülleri bulunmaktadır. Eğitim yapısı, sokak tasarımı, kent meydanı, üniversite kampüsü, belediye binası, konut yerleşkesi tasarımı gibi kentsel ve mimari tasarım yarışmalarındaki ödüllerinin yanı sıra mimari yazın alanında da çalışmaları ve ödülü bulunmaktadır.

2016 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu MEES Mimarlık bünyesinde serbest mimarlık çalışmalarına devam etmektedir. Farklı okulların mimari tasarım stüdyolarında jüri olarak görev almaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümünde yarı-zamanlı Öğretim Görevlisi olarak Mimari Tasarım stüdyosuna katkı sağlamaktadır.  Aynı zamanda Mimarlar Odası İzmir Şubesi 44. dönem yönetim kurulu üyesidir.