+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması Sonuçlandı

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından düzenlenen Gönüllülük Esaslı "Orhan Dinç Mezarı Ulusal Fikir Yarışması" sonuçlandı.

Uzundere Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması Kolokyumu ve Ödül Töreni

Karabağlar Belediyesi tarafından ulusal çapta düzenlenen ve rekor olarak nitelendirilebilecek oranda katılımın gerçekleştiği “Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması", ödül töreni ve kolokyum ile sona erdi.

Süleymanpaşa Belediye Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışmasına katılan 84 proje jüri tarafından 14-18 Eylül tarihleri arasında değerlendirilmiş olup değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon alan proje ekipleri aşağıdaki gibidir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için yeni bir yerleşke tasarımı elde etme amacıyla açılan ve 32 adet projenin teslim edildiği proje yarışması sonuçlandı.

Yarışma Projesi Hangi Noktaya Kadar İlerler?

5 Kasım Cumartesi günü yapılan Efeler Belediyesi Hizmet Binası Yarışması kolokyumu, yarışmacılar ve jürinin karşılıklı olarak birbirlerine yönelttikleri sorular, program eleştirileri ve jürinin değerlendirme yöntemleri üzerinden ilerledi.

Age: Twenty - Something

Paneller, 15-21-29 Kasım ve 6-13-20-27 Aralık tarihleride İstanbul ve Ankara''''da eş zamanlı yapılıyor.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2013

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan Yarışmayla Yap Projesi kapsamında, 7 Mayıs 2013''''te İstanbul Teknik Üniversitesi''''nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler

"Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler" adlı söyleşi 25 Haziran Salı sünü saat 13.30''''da Tepe Prime m1886 Galeri''''de gerçekleşecek.

Mimarlık Konuşmaları 1: Yarışmalar-Uygulamalar

Çok sayıda projeye imza atan ''''İKİ + BİR MİMARLIK'''', yapımı tamamlanmış olan ''''Kadirli Belediyesi Hizmet Binası'''' ve diğer yarışma projeleri üzerinden bir yarışma ve uygulama sürecinin deneyimlerini, kısaca ''''projelerin hikayelerini'''' paylaşacaklar.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, 7 Mayıs 2016''''da Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

"İzmir Elektrik Fabrikası Ne Olmak İster" Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Mimarlar Odası İzmir Şubesi tarafından, İzmir Elektrik Fabrikası ve yakın çevresinin kamunun yararına ve kente değer katacak biçimde tasarlanması için düzenlenen yarışmaya son teslim tarihi 7 Mayıs 2019.

"48 SAAT" Öğrenci Fikir Yarışması

Mimarlık Vakfı Mimarlık Enstitüsü tarafından serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak, lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen fikir projesi yarışmasına katılım için son tarih 8 Nisan 2018.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2018

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı’nın 2018 yılında 16. dönemi düzenleniyor.

“B.E.N. Bakırköy: Bakırköy Etkinlik Noktası” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenen yarışmaya proje teslim etmek için son tarih 18 Nisan 2017.

7. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması

Kazanan 5 öğrencinin 4-11 Eylül 2016''''da Berlin''''de TU Berlin ev sahipliğinde düzenlenen masterclass''''a katılacağı METAMORFOZ temalı 7. Uluslararası Beton Tasarımı Öğrenci Yarışması için son teslim tarihi 8 Haziran 2016.

Bu Form Mesajını Verdi ve Eriyip Gitti!

Ferhat Hacıalibeyoğlu tarafından IABA Uluslararası Mimarlık Bienali 2013- Mimarlığın Şablonu / Şablonun Mimarlığı sergisi için tasarlanan "Dörtduvar" enstalasyonu eriyip gitti. Ardında gözyaşları değil ama sular bırakarak...

''''''''Yarışmayla Yap Bir Tavsiye ya da Provokatif Bir Söz''''''''

MTSO Hizmet Binası ve İş Merkezi eşdeğer ödül sahiplerinden Deniz Dokgöz ve Ferhat Hacıalibeyoğlu ile yarışmalar üzerine bir söyleşi yaptık.

Ferhat Hacıalibeyoğlu

1979 yılında Sivas'ta doğdu.

İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mimarlık lisans diplomasını aldı. D.E.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı’ndan; 2005 yılında “Mimarlıkta Devingenlik; Devingen Bir Mimari Ürün Olarak Konteyner” başlıklı tezi ile Yüksek Lisans (M.Sc) 2013 yılında ise “Mimari Tasarım Sürecinde Kullanıcı Katılımı Üzerine Bir Model Önerisi” başlıklı tezi ile Doktora (Ph.D) derecesi alarak mezun oldu. 2002 yılında Mimarlık Fakültesinde çalışmaya başladı. Halen Mimarlık Fakültesinde Yrd.Doç.Dr olarak çalışmakta ve akademik çalışmalarının yanı sıra 2005 yılında yılında Orhan Ersan ve Deniz Dokgöz ile birlikte İkiartıbir Mimarlık bürosunu kurdu. İkiartıbir Mimarlık’la birlikte 8’i birincilik ve 4’ü eşdeğer birincilik olmak üzere ulusal mimari proje yarışmalarında toplam 29 ödül aldı ve çeşitli yapıları inşa edildi. Ulusal ve öğrenci mimari proje yarışmalarında çeşitli jüri üyelikleri yaptı. Yarışmalar üzerine düzenlenen çeşitli ulusal sempozyum, çalıştay ve panellere davetli konuşmacı olarak katıldı, yarışmalar pratiği ile ilgili olarak bildiriler ve makaleler hazırladı.

Projeleri