+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

9 Tasarım Ekibinin Yerleştirmeleri Beşiktaş Çiçek Festivali''''nde

6-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali''''nde, SO? Mimarlık ve Fikriyat''''ın davet ettiği tasarım ekipleri, Beşiktaş''''ın çeşitli kamusal alanlarına tasarımlarını yerleştirecek.

Arkitera Ödülleri ARKIMEET 2014''''te Sahiplerini Buldu

Her yıl Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen gelenekselleşmiş Arkitera Ödülleri, ARKIMEET 2014''''te sahiplerini buldu.

2013''''ün En Ses Getiren Söyleşileri Hangileriydi?

Arkitera.com''''da 2013 yılının "en"lerini derlemeye söyleşi bölümümüzle devam ediyoruz.

Boş Bir Oda Kendi Fonksiyonunu Yaratır: Tasarımcıların Yorumlarıyla Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Kurgusu Bahar Turkay''''a, yapımı Manifold’a ait, “Boş Bir Oda Kendi Fonksiyonunu Yaratır: Tasarımcıların Yorumlarıyla Saatleri Ayarlama Enstitüsü” başlıklı sergi 18-31 Mayıs tarihleri arasında, Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde görülebilir.

İstanbul''''da Ezberbozan Bir Kültür Mekanı: Moda Sahnesi

Moda Sahnesi''''ni mimarları Bilge Kalfa ve Gamze İşcan ile kurucu ekipten Mert Fırat ve İlksen Başarır ile konuştuk.

Gamze İşcan

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu.

Okul yıllarında katıldığı bir çok mimari tasarım atölyesinin yanı sıra, Arkitera’da, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’nde ve Emre Arolat Architects’te stajlarını yaptı. 2004’te başladığı iş yaşamına Brigitte Weber (Brigitte Weber Architects), Mahmut Anlar (Geomim), Cem/Yıldırım Kocacıklıoğlu (Kocacıklıoğlu Mimarlık) ile çalışarak devam etti. 2012 yılında Bilge Kalfa ile Halükar Mimarlık’ı kurdu, çalışmalarına Halükar Mimarlık’ta devam etmektedir. Yanı sıra MEF Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde misafir öğretim görevlisidir.