+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

13. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması Sonuçlandı!

RAF Ürün Dergisi''''nin 2019 Şubat sayısının kapağında yer alacak tasarım, Arkitera.com editörlerinin ön elemesi ve jüri üyelerinin oylarıyla belirlendi.

RAF''''ın 2018 Kasım Sayısı Çıktı!

Okurlarını sektördeki en yeni ürünler ile buluşturan RAF Ürün Dergisi''''nin Kasım 2018 sayısı ile 42 ürün tanıtım sayfası ve 26 ürün reklamı elinizin altında.

PETRA 25 Yaşında

PETRA The Flooring Co. bu sene kuruluşunun 25. yılını kutluyor.

RAF''''ın 2018 Eylül Sayısı Çıktı!

"Türkiye''''nin Ürün Dergisi" RAF, 76. sayısı ile mimarları ve uygulayıcıları en yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyor.

2016 Arkitera Ödülleri Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 21 Aralık Çarşamba akşamı Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonu''''nda yapılan törenle sahiplerini buldu.

Farklı Meslek Profesyonelleriyle Mimarlık Serüvenleri: Y Kuşağı ve Mimarlık

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Yapı Kulübü''''nün "Farklı Meslek Profesyonelleriyle Mimarlık Serüvenleri" serisinin ilk oturumu Y Kuşağı ve Mimarlık Paneli ile 25 Ekim saat 11.30''''da Halkalı Kampüsü Tarihi Bina (Seminer Salonu 1-2)''''da yapılacak.

Ersa ile Mekanlar: Çalışma

Ersa Mobilya tarafından düzenlenen tartışma dizisinin ilki, "Ersa ile Mekanlar: Çalışma" başlığı altında 13 Mart Salı günü SALT Galata’da yapılacak.

Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü 2016

Son başvuru tarihi 23 Eylül 2016.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2015

Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2015.

"Mimarın En Önemli Rolü Orkestra Şefliği"

Tuna ile Ofis Sohbetleri''''nin yeni konuğu Bakırküre Mimarlık''''ın kurucusu Gürhan Bakırküre.

Mimar Gayrimenkul Geliştirdiğinde...

BİGG (Bakırküre İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme) isimli bir şirket kuran Gürhan Bakırküre, ilk etapta Kağıthane, İstinye ve Mecidiyeköy''''de olmak üzere 3 gayrimenkul geliştirme projesi için kolları sıvadı.

Gürhan Bakırküre

1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1985 senesinde İstanbul İtalyan Lisesini bitiren Bakırküre, 1989’da Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu.

1990  yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1992’ de “ Çağdaş Kültür ve Mimari Bağlamında Müze Mimarisi ve Müzecilik Kavramının İrdelenmesi” konulu yüksek lisans tezini tamamladı.

1989 yılından beri mesleki hayatını sürdüren, Rusya, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İtalya gibi ülkelerdeki uluslararası ve ulusal projeleri, çeşitli mimari proje yarışmalarından ödülleri ile sergilenmiş işleri bulunan Bakırküre, panel ve konferanslar gibi çeşitli etkinliklerde konuşmacı olarak yer almakta, mimari proje yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde 2008-2013 yılları arasında öğretim görevlisi olarak “Mimari Proje” dersleri vermiştir.

1990 yılından 2013 senesine kadar ortak olarak çalışmalarına devam ettiği firmasından ayrılarak 2013 yılında Bakırküre Mimarlık ve Bigg Working Culture Solutions’ı kurmuştur. Kurucusu olduğu, İstanbul merkezli Bakırküre Mimarlık’taki mimari, iç mimari tasarım ve uygulama faaliyetlerinin yanı sıra, anahtar teslim ofis çözümleri sunan disiplinlerarası bir platform olarak kurduğu Bigg’de, ofis mekânları özelindeki profesyonel çalışmalarını sürdürmektedir. Bigg’in son dönemde gerçekleştirmekte olduğu işler arasında Şişecam, Deloitte, ING Bank, Inteltek, Roche, Altınbaş, Cigna, Burgan Bank, Tosyalı Holding gibi küresel şirketlerin Türkiye ofisleri bulunmaktadır.

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ve Mimarlar Odası üyesi olan Bakırküre, İngilizce ve İtalyanca dillerini bilmektedir. Yaptığı çeşitli sporların yanı sıra Taekwondo çalışmalarına siyah kuşak olarak devam etmekte; ayrıca amatör olarak bateri çalmakta ve DJ’lik yapmaktadır.