+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Lüleburgaz Belediyesi Tosbağa Dere Rekreasyon Alanı Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Son teslim tarihi 26 Aralık 2017 olan, Lüleburgaz Belediye Başkanlığı'nın açtığı yarışmanın sonuçları açıklandı.

Kadıköy İçin Bir Taksi Durağı Önerisi

Kadıköy'deki taksi durakları için üretilmiş bir model olan TX, kentin gündelik yaşamının bir parçası olabilecek, pratik ve ucuz bir yapı önerisi.

Betonart 48: Tektonik Çıktı!

Betonart’ın, konuk editörlüğünü Hakan Tüzün Şengün’ün yaptığı “Tektonik” temalı 48. sayısı raflarda yerini aldı.

Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi Mimari Fikir Proje Yarışması Sonuçlandı

Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye Ve Sahnesi (Opera Ve Tiyatro İşliği) Mimari Fikir Proje Yarışması Jürisi ikinci kademeye kalan 8 adet proje ile ilgili değerlendirme çalışmalarını tamamladı.

"Mimarlardan Meslektaşları Kadir Topbaş'a Açık Mektup"

Yaklaşık 40 mimar, meslektaşları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a yönelik bir açık mektup kaleme aldılar. Bu mektup, 18 Mart Pazar günü Radikal ve Cumhuriyet'te yayınlandı. İlan çıktığı gün sosyal medyada yüzlerce kez paylaşıldı.

Transp[ ]se @Büyükada

İTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, Mimari Proje 7 stüdyosunda öğrencilerin geliştirdiği "Transp[ ]se @Büyükada" temalı mimari proje sergisi 13-21 Haziran tarihleri arasında Büyükada'da yer alan Splendid Palas Otel'de görülebilir.

Tasarım Araştırmaları Seminer Dizisi

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Yüksek Lisans Programları ile SALT iş birliğinde düzenlenen "Tasarım Araştırmaları" seminerleri, 3 Nisan - 8 Mayıs 2018 tarihleri arasında her salı günü SALT Galata'da yapılacak.

"A Place for Music and Sun" Öğrenci Yarışması

İTÜ Mimarlık Bölümü'nde okuyan, değişim programıyla gelen öğrenciler dahil tüm öğrencilerin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 25 Şubat 2016.

İTÜ Mimari Proje Stüdyosu 7//: TRANSP( )SE Yarışması

İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimari Proje Stüdyosu 7 kapsamında düzenlenen yarışmanın proje teslim tarihi 26 Şubat 2015.

"Mimar Oluyorum, iyi niyet çerçevesinde organize edilmiş bir sosyal sorumluluk projesi"

Geçtiğimiz ay, İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde lise öğrencilerinin katılımıyla "Mimar Oluyorum" başlıklı bir workshop düzenlendi. Bu workshop'un arkasındaki isimler olan Nihal Arlat ve Öznur Dulkadir ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Hakan Tüzün Şengün

1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 1999 yılında Prof. Dr. Afife Batur danışmanlığında Mimarlık Tarihi Ana Bilim Dalında yüksek lisans tezini tamamladı.

Han Tümertekin ile çalıştığı bu dönemde B2 Evi (Aga Khan Ödülü 2004), ATK Lojmanları, Çatalhöyük Müze ve Ziyaretçi Merkezi gibi projelerin tasarım ekiplerinde yer aldı. 1997 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1998'de Ankara’da gerçekleşen, ANYTIME konferansında “Beginning; Zero” sunuşunda yer aldı. 2004 yılında Arkitera Mimarlık Festivali "Açık Charrette" birincilik ödülü kapsamında New York’ta gerçekleşen "Global Architect and Media Event" organizasyonuna katıldı. DOMUS dergisinin Ryugyong Oteli’nin fonksiyonel olarak yeniden tanımlanması için gerçekleştirdiği fikir yarışmasında ZEPPELINIZED önerisi 893 sayılı DOMUS kapağı olarak basıldı. (2006). Aynı yıl “EV: Bir Yerleşme Müzakeresi” mimarlık sergisinde katılımcı ve tasarımcı olarak çalıştı. 2007'de Hou Hanru'nun küratörlüğünü yaptığı 10. İstanbul Bienali kapsamında INNOCENTACT grubu ile Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde atölyeler, tartışma serileri ve bir de gazete yayını gerçekleştirdi. Kamusal Mekanda Küçük Ölçekli Müdahaleler üzerine pek çok atölye gerçekleştirdiği ve XII. Ulusal Mimarlık Ödülleri Mimarlığa Katkı Dalı Ödülünü alan İMKANMEKAN grubu ile aynı yıl “İmkanmekan: Kamusal Mekanda Küçük Ölçekli Müdahaleler” kitabını yayımladı (2010). 2013'te doktora çalışması çerçevesinde davetli araştırmacı olarak bulunduğu dönemde École Nationale Supérieure d'Architecture de Lyon’da kamusal mekanın eşikleri ve geçiş mekanları üzerine çalıştı. 2016 yılında BETONART dergisinin TEKTONİK temalı 48. sayısı konuk editörü olarak çalıştı (2016). Pek çok ulusal ve uluslararası yarışmada ödüller kazandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım programında doktora çalışmasını sürdürmektedir.