+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

İstanbul İnşaatları Haritası

Atıl Aggündüz, Başak Eren ve Hande Kalender''''in "Yıkım-Yapım Sürecinde Ara Durumlar ve Yapılar Üzerinden Kentin Tektoniğini Okumak: İstanbul''''da Tektonik Araştırmaları" çalışması kapsamında hazırladıkları "İstanbul İnşaatları" veri tabanı olarak yayında.

İnsan ve Doğa İlişkisi Üzerine Bir Deneyim Mekanı

Sicilya, Katanya’da gerçekleşecek olan "Radicepura Garden Festival" kapsamında, 35 yaş altı genç tasarımcıların katılabildiği Akdeniz deneyimine dair uluslararası fikir yarışmasında anonim.istanbul ödüle layık görüldü.

Bornova Evka 3 Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Bornova''''da Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu projesinin elde edilmesi amacıyla açılan ve 100 adet projenin teslim edildiği mimari proje yarışması sonuçlandı.

Sivas Kızılırmak ve Çevresi Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Ön seçim sonuçları Şubat ayında açıklanan yarışmada ödül sıralaması belli oldu.

AçıkFakülte #34: "Common-action Gardens/Komün-aksiyon Bahçeler"

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen AçıkFakülte Seminerleri''''nin 34.''''sü 20 Kasım 2015, 13:15-14:00 saatleri arasında Santralistanbul''''da yapılacak.

Vizyoner Tasarım ve Mimarlık

İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden 10 doktora ve 5 master öğrencisinin, aynı isimli dersin ürünü olarak Ayşe Şentürer küratörlüğünde düzenlediği Vizyoner Tasarım ve Mimarlık, kısa süreli bir sergi olarak Studio-X’in giriş bölümünde izleyicilerle buluşacak.

Hande Kalender

2013 yılında İstanbul Teknik üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümünden; 2014 yılında ise çift anadal programı İTÜ Mimarlık Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun olmuştur.

Permakültür tasarım eğitimi almıştır. Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli workshoplara ve yarışmalara katılmıştır. Lisans eğitimi sırasında dahil olduğu anonim. istanbul mimarlık ofisinde halen çalışmayı sürdürmektedir.