+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

17. Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu İçin İkinci Aşamaya Geçen Projeler Belli Oldu

Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi, 23 Mayıs-29 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

S.O.S İstanbul Fikir Projeleri Öğrenci Yarışması Ödül Töreni ve Kolokyum’u Yapıldı

İSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması bu sene konu olarak Üsküdar Meydanı’nı ele almıştı.

S.O.S İstanbul Üsküdar Meydanı Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin düzenlediği S.O.S İstanbul Üsküdar Meydanı Fikir Projesi Yarışması sonuçlandı.

Mimari ve Tasarım Zirvesi 2017

Mimari ve tasarımın farklı disiplinlerle etkileşimlerine vurgu yapılan Mimari ve Tasarım Zirvesi, 14-15 Nisan 2017''''de yapıldı.

THBB Mimarlık Ödülleri''''nde Finale Kalan Yapıları Gezdik

4 Ocak''''ta Galeri Işık''''ta yapılacak ödül töreninde verilecek THBB 2016 Mimarlık Ödülleri’nin son değerlendirme aşaması için seçici kurul, 2-5 Aralık tarihlerinde finalist projeleri yerinde inceledi.

2. Kent Tartışmaları Paneli

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen etkinlik 19-20-21 Mayıs tarihlerinde Kayseri''''de KCETAŞ toplantı salonunda yapılacak.

Debates Around/Towards Architecture and Housing

27 Ocak Cumartesi günü saat 10:00-17:00 arasında, mimarlık, yerleşme ve konut üzerine yapılacak konuşmalara Londra''''da Royal College of Art ev sahipliği yapıyor.

Boş Bir Oda Kendi Fonksiyonunu Yaratır: Tasarımcıların Yorumlarıyla Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Kurgusu Bahar Turkay''''a, yapımı Manifold’a ait, “Boş Bir Oda Kendi Fonksiyonunu Yaratır: Tasarımcıların Yorumlarıyla Saatleri Ayarlama Enstitüsü” başlıklı sergi 18-31 Mayıs tarihleri arasında, Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde görülebilir.

S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması 2017: Üsküdar Meydanı

İstanbulSMD''''nin 2005 yılından bu yana mimarlık öğrencileri arasında düzenlediği, İstanbul''''un sorunlu alanları üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan S.O.S İstanbul Fikir Projesi Yarışması''''na son başvuru tarihi: 28 Kasım 2017.

THBB 2016 Mimarlık Ödülleri

2004 yılında verilmeye başlanan ve 4. kez sahiplerini bulacak olan Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Mimarlık Ödülleri bu yıl Arkitera Mimarlık Merkezi desteği ile düzenleniyor.

“Biraz Size Benziyor Bu Bina”

2015 yılında özel sektör kategorisinde Arkitera İşveren Ödülü''''ne layık görülen Protel AŞ yönetim kurulu başkanı Metin Arghan ve yapının mimarı Hayriye Sözen ile Protel Yönetim Binası''''nı konuştuk.

Kazanmaya Oynamıyorsanız, Sözünüzü Daha Özgür Söyleyebiliyorsunuz

Geçtiğimiz haftalarda Mert Eyiler, Hayriye Sözen, Özden Demir, Audrey Aydın ve Erman Soyman ile biraraya geldik.

Hayriye Sözen

1971 yılında Ankara’da doğdu. 1989-1993 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimi aldı.

Yüksek lisans eğitimini “Mimarlıkta Zaman” başlıklı teziyle 1996 yılında İTÜ’de tamamladı. Sonraki yıl başladığı doktora çalışmasına aralıklarla devam etti. 1993-2002 yılları arasında Mimarlar ve Han Tümertekin Ltd’de çalıştı. 2002’den 2012’ye kadar Mono Mimari Tasarımlar, anonim.istanbul ekipleriyle birlikte ve bağımsız olarak işler yaptı. Mimari üretimine 2012 yılından itibaren HS Mimarlık ofisinde devam ediyor, çeşitli üniversitelerin tasarım stüdyolarında jüri üyesi olarak yer alıyor ve atölye çalışmalarına katılıyor. Bu çerçevede, 2006 ve 2012 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde proje stüdyosu yürütücülüğü yaptı. Bozcaada Mimarlık Buluşması 2007 toplantısında ve Bir Yerleşme Müzakeresi: EV başlıklı sergide yer aldı. 2009 yılında Kent Düşleri projesi kapsamında Lusid atölyesi yurütücülerinden biri oldu. 2012 yılında yapılan Birinci İstanbul Tasarım Bienali “Adhokrasi” sergisinde İçkin Tanıklık başlıklı çalışmasıyla yer aldı. “Derinlikler” başlıklı yazısı Betonart’ın Ölçülemeyen temalı 42. sayısında, Protel Binası adlı projesi ise XXI Dergisi 2015 Temmuz-Ağustos sayısında yayınlandı.