+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor: Bütüner Mimarlık

Hüseyin Bütüner, Işıl Sencar Ertosun ve Cem Korkmaz, "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında Bütüner Mimarlık'ın arka planını, ilkelerini, anlatıyor ve genç mimarlara tavsiyelerde bulunuyor.

THBB Mimarlık Ödülleri'nde Finale Kalan Yapıları Gezdik

4 Ocak'ta Galeri Işık'ta yapılacak ödül töreninde verilecek THBB 2016 Mimarlık Ödülleri’nin son değerlendirme aşaması için seçici kurul, 2-5 Aralık tarihlerinde finalist projeleri yerinde inceledi.

Yarışma Projesi Hangi Noktaya Kadar İlerler?

5 Kasım Cumartesi günü yapılan Efeler Belediyesi Hizmet Binası Yarışması kolokyumu, yarışmacılar ve jürinin karşılıklı olarak birbirlerine yönelttikleri sorular, program eleştirileri ve jürinin değerlendirme yöntemleri üzerinden ilerledi.

THBB 2016 Mimarlık Ödülleri’nde Finale Kalan Projeler Açıklandı

26 Ekim’de Ömer Selçuk Baz, Hüseyin Bütüner ve Hayriye Sözen’in katılımıyla yapılan seçici kurul toplantısında, ön seçim listesinde yer alan 19 proje değerlendirildi.

Efeler Belediyesi Hizmet Binası Yarışması Sonuçlandı

Efeler Belediyesi tarafından 9 Ağustos'da ilan edilen belediye hizmet binası yarışması sonuçlandı.

Efeler Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Efeler Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya projelerin teslim edilmesi için son tarih 24 Ekim 2016.

THBB 2016 Mimarlık Ödülleri

2004 yılında verilmeye başlanan ve 4. kez sahiplerini bulacak olan Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Mimarlık Ödülleri bu yıl Arkitera Mimarlık Merkezi desteği ile düzenleniyor.

Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi Gelişim Planı Kentsel Tasarım Yarışması

Düzce Üniversitesi, hızla gelişen Konuralp Yerleşkesi için, 2013 yılındaki yeni imar planıyla netlik kazanan sınırları gözetilerek “yerleşke gelişim planı” elde edilmesi için yarışma açıyor.

Arkitera İşveren Ödülü 2012

Ödüle son başvuru tarihi 15 Ekim 2012.

Ar-Ge Projelerinde Mimar Egosunu Geri Planda Tutan Alçakgönüllü Yapılar Tercih Edilmeli

"İş Üstünde" söyleşi serimiz Bütüner Mimarlık'ın üzerinde çalıştığı Kocaeli'de inşa edilecek Muallimköy Bilişim Vadisi ile devam ediyor. Hüseyin Bütüner ve proje koordinatörü Cem Korkmaz'la projenin detaylarına indik.

Hüseyin Bütüner

1966 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'ni bitirdikten sonra ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden 1987 yılında Lisans ve 1991 yılında Kentsel Peyzaj Tasarımı konusunda Yüksek Lisans derecelerini aldı.

Çinici Mimarlık, TH&İdil Mimarlık Büroları ve ODTÜ Mimarlık Fakültesi döner sermaye projelerinde çalıştı. 1992 yılında Ankara'da Hilmi Güner ile birlikte ARTI TASARIM'ı kurdu. Yapı pratiğine paralel olarak akademik ortamlara da katkılarda bulundu. 1993– 994 ve 2002–2003 yıllarında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak "Temel Tasarım" dersleri verdi. Halen mimarlığın yanı sıra resim çalışmalarını da sürdürmekte olan Bütüner, ODTÜ Mimarlık Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak "Peyzaj Tasarımı Stüdyosu"nda ders vermektedir.